9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва

В Україні створили анімаційний проєкт – мультсеріал «Дивосвіт» за мотивами художніх образів Марії Примаченко, який має на меті популяризувати творчу спадщину видатної української мисткині. Прим’єра відбулась 4 листопада на YouTube-каналі. Мультсеріал “Дивосвіт”. 1 епізод

Відомі образи – чудернацькі звірі, казкові птахи, дивні лісові створіння – оживають у мультсеріалі й розкривають багатий та неповторний світ Марії Примаченко. Творці прагнули відтворити не тільки її візуальний стиль, а й емоційну атмосферу творів – анімація передає веселий настрій глядачам, який відчувається і в більшості картин творчині. Деякі герої «Дивосвіту» майже повністю повторюють свій оригінальний художній образ з картин, але є й такі, що зазнали певних змін. Для повного розкриття сюжету були створені й нові персонажі. Все це вже можна на власні очі побачити у першому епізоді.

Мультсеріал орієнтований на дітей молодшого шкільного віку, але буде цікавий і дорослим шанувальникам української анімації. Його створили як посібник для малечі з відповідями на складні питання: що таке дружба, повага, пізнання тощо. Мультсеріал починається з епізоду, у якому мешканці лісу обирають царя звірів. Головного кандидата на цю посаду, Левика, очікують випробування, у тому числі морально-етичні. Уважний глядач зможе помітити, що в основі сюжету «Дивосвіт» – народна українська казка.

До творчої команди анімаційного проєкту долучилися: режисерка Марина Медвідь, аніматор Михайло Титов, сценаристка Марина Меднікова, композитор Петро Тихонов, продюсер Євген Татарінов, а також відомий український художник-постановник Едуард Кирич. Ролі озвучували: Олеся Чечельницька, Катерина Сергеєва, Роман Чупіс, Анастасія Жарнікова.  

Перший епізод знято за підтримки Українського культурного фонду.

Мультсеріал спродюсувала компанія Art Nation, яка розвиває в Україні та світі арт-бренд Prima Maria, що створений на основі робіт Марії Примаченко.

Ім’я художниці відомо далеко за межами України. Її роботами захоплювалися Пабло Пікассо, Марк Шагал та Луї Арагон. У Києві у 2017 році за підтримки компанії Art Nation була урочисто відкрита пам’ятна зірка на «Алеї зірок», а у 2018 рік була встановлена артінсталяція «Фантастичні звірі» на Новорічному Подолі.

Проєкт «Дивосвіт» – це один з кроків на шляху популяризації творчості Марії Примаченко.

За матеріалами з відкритих джерел

Вас може так само зацікавити

Наука та життя Art

Наука та життя

Творчий вечір Марії ДРУЖКО Art

Творчий вечір Марії ДРУЖКО

Друг  – друге «Я» Art

Друг – друге «Я»

Мова – втiлення думки Art

Мова – втiлення думки