9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва

В Україні створили анімаційний проєкт – мультсеріал «Дивосвіт» за мотивами художніх образів Марії Примаченко, який має на меті популяризувати творчу спадщину видатної української мисткині. Прим’єра відбулась 4 листопада на YouTube-каналі. Мультсеріал “Дивосвіт”. 1 епізод

Відомі образи – чудернацькі звірі, казкові птахи, дивні лісові створіння – оживають у мультсеріалі й розкривають багатий та неповторний світ Марії Примаченко. Творці прагнули відтворити не тільки її візуальний стиль, а й емоційну атмосферу творів – анімація передає веселий настрій глядачам, який відчувається і в більшості картин творчині. Деякі герої «Дивосвіту» майже повністю повторюють свій оригінальний художній образ з картин, але є й такі, що зазнали певних змін. Для повного розкриття сюжету були створені й нові персонажі. Все це вже можна на власні очі побачити у першому епізоді.

Мультсеріал орієнтований на дітей молодшого шкільного віку, але буде цікавий і дорослим шанувальникам української анімації. Його створили як посібник для малечі з відповідями на складні питання: що таке дружба, повага, пізнання тощо. Мультсеріал починається з епізоду, у якому мешканці лісу обирають царя звірів. Головного кандидата на цю посаду, Левика, очікують випробування, у тому числі морально-етичні. Уважний глядач зможе помітити, що в основі сюжету «Дивосвіт» – народна українська казка.

До творчої команди анімаційного проєкту долучилися: режисерка Марина Медвідь, аніматор Михайло Титов, сценаристка Марина Меднікова, композитор Петро Тихонов, продюсер Євген Татарінов, а також відомий український художник-постановник Едуард Кирич. Ролі озвучували: Олеся Чечельницька, Катерина Сергеєва, Роман Чупіс, Анастасія Жарнікова.  

Перший епізод знято за підтримки Українського культурного фонду.

Мультсеріал спродюсувала компанія Art Nation, яка розвиває в Україні та світі арт-бренд Prima Maria, що створений на основі робіт Марії Примаченко.

Ім’я художниці відомо далеко за межами України. Її роботами захоплювалися Пабло Пікассо, Марк Шагал та Луї Арагон. У Києві у 2017 році за підтримки компанії Art Nation була урочисто відкрита пам’ятна зірка на «Алеї зірок», а у 2018 рік була встановлена артінсталяція «Фантастичні звірі» на Новорічному Подолі.

Проєкт «Дивосвіт» – це один з кроків на шляху популяризації творчості Марії Примаченко.

За матеріалами з відкритих джерел

Вас може так само зацікавити

Жодного дня без рядка… Art

Жодного дня без рядка…

Запрошуємо на презентацію подорожуючої виставки Art

Запрошуємо на презентацію подорожуючої виставки

Відкритий простір для відкритих сердець Art

Відкритий простір для відкритих сердець

Епічний геній української культури (13 травня – 170 років від дня народження Панаса Мирного) Art

Епічний геній української культури (13 травня – 170 років від дня народження Панаса Мирного)