Book Space 2021. Нова близькість

IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space у Дніпрі пройшов 3-5 вересня 2021 року на набережній Дніпра – Фестивальному причалі.

Фокусною темою фестивалю стала «Нова близькість / New Intimacy», яка виникла на тлі масової ізоляції, закритих кордонів, втрат й тривожної невизначеності.

Пандемія COVID-19, вимушена ізоляція та самотність – усе це вплинуло на те, як ми бачимо світ навколо, як ми бачимо себе та своїх близьких.

Така звична річ, як дотик – фундамент, на якому будувалися людські стосунки протягом десятків тисяч років – у 2020-21-му для багатьох перестала бути доступною.

Література – один із небагатьох видів мистецтва, який може подарувати нам усі грані близькості. Вона створює сенси та дозволяє відчути максимальне зближення – крізь час та простір. Завдяки книжкам ми мандруємо епохами, знайомимося по-новому з відомими і не дуже постатями, переносимося в світи, про які могли тільки мріяти та чиї кордони для нас поки закриті. Саме книжка може поєднати нас із випадковим перехожим, що читає те ж, що і ми, або з найдорожчими, з ким перечитуємо одні й ті самі історії – хоч на відстані, проте разом. Не менш важливо, що література часто дозволяє нам глибше зазирнути в самих себе, особливо, під час ізоляції, коли ми, після довгих втеч, нарешті зустрілися сам на сам із собою.

IV книжковий фестиваль Book Space мав багато інтерактиву. Один із них – аудіопрогулянка «Що промовляє до нас місто?» – за романом Віктора Домонтовича «Без ґрунту» (про Дніпро 30-х років ХХ століття (тодішня назва – Катеринослав)).

Це мандрівка Дніпром, прогулянка історичним центром, споглядання вулиць і будівель, сповільнення і дослідження простору, у супроводі аудіоісторії.

Спеціальні програми охопили понад 100 подій: насичена дитяча програма, воркшопи, конкурс «Книга майбутнього» тощо. Відвідувачі побачили інноваційну «Бібліотеку ХХІ століття», де були представлені різні типи книг, гаджетів, пов’язаних з читанням. На фестивалі були присутні відомі українські та іноземні письменники, видавці, редактори, ілюстратори, музиканти. Видавці, які брали участь у книжковому ярмарку, презентували книги та ідеї.

Ключові офлайнові події транслювалися на офіційній Facebook-сторінці Book Space.

Фестиваль пройшов за підтримки місцевої програми «Культурна столиця».

Вас може так само зацікавити

Нові автореферати дисертацій Art

Нові автореферати дисертацій

З Днем незалежності України! Art

З Днем незалежності України!

Освітні та наукові інформаційні ресурси відкритого доступу Art

Освітні та наукові інформаційні ресурси відкритого доступу

Мова – втiлення думки Art

Мова – втiлення думки