Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Які послуги та проекти допоможуть перетворити науково-технічну бібліотеку на живий публічний простір?

Шановні колеги, студенти, друзі!!!

Запрошуємо Вас взяти участь у розробці рішень, які дозволять перетворити науково-технічну бібліотеку в дієвий простір для громади нашого університету.

 

Дата: 11-12 квітня 2019 року

Місце: Науково-технічна бібліотека НТУ “Дніпровська політехніка”, кімната 1/3.

Формат роботи: партисипативний захід - максимальне залучення учасників/учасниць до генерування та розробки рішень, обмін практичним досвідом, напрацювання горизонтальних зв’язків, робочих груп для майбутньої співпраці.

 

КОНТЕКСТ

Науково-технічна бібліотека у співпраці з проектом «Ініціативи Інфраструктурної програми для України», який впроваджується GIZ, планують створити на базі установи НТУ «Дніпровська політехніка» публічний простір – Івент-центр. Завдання цього оновленого простору – стати місцем спілкування спільноти, організації подій, заходів, проектів, які будуть в першу чергу корисні і потрібні його відвідувачам.

 

6 лютого 2019 року відбулося громадське обговорення концепції майбутнього публічного простору у форматі «Світове кафе». З результатами заходу можна ознайомитися за посиланням: http://openspace.works/localhubs.

 

УЧАСНИКИ

До участі у заході запрошуються співробітники бібліотеки та університету, волонтери, представники благодійних фондів та громадських організацій м. Дніпро, ініціативні студенти, представники неформальних студентських груп, випускники, представники ЗМІ, студенти з числа ВПО.

Якщо Ви хочете зробити внесок у перетворення бібліотеки у живий публічний простір, в якому є можливості реалізувати свої соціальні, творчі та професійні потреби, зареєструйтеся заздалегідь та візьміть участь у заході у приміщенні Науково-технічної бібліотеки НТУ “Дніпровська політехніка”, кімната 1/3.

Якщо немає змоги здійснити реєстрацію, то це можна зробити у день проведення заходу. Приходьте самі та приводьте однодумців із собою.

 

РЕЄСТРАЦІЯ

Для участі у заході потрібно заповнити аплікаційну форму на участь у обговореннях https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKRLi0ljUMIukT0ZIim54K7Yi8kjUqlbOSklpwDMY5aQyIIw/viewform

 

Контактні особи для реєстрації: Лариса Лоздан тел. +380632581190, Тетяна Недайвода тел. +380672947211 . Електронна адреса: Onyshchenko.G.A@nmu.one.

 

РОЗКЛАД ЗАХОДУ

День 1.

День 2.

  9:00      Вітальна кава

09:30   Відкриття. Вступ. Правила роботи. Формування порядку денного

10:30     Сесія 1. Робота у паралельних групах

11:45     Перерва

12:00     Сесія 2. Робота у паралельних групах

13:15     Обід

14:15     Сесія 3. Робота у паралельних групах

15:30     Перерва

16:00     Сесія 4. Робота у паралельних групах

17:15     Вечірні новини

18:00     Кінець першого дня

 9:30       Ранкові новини

10:00     Сесія 5. Робота у паралельних групах

11:15     Галерея протоколів // Інтегрована кава

12:00     Планування проектів

13:30     Презентація проектів

14:15     Завершальне коло

15:15   Кінець

 

 

ОРГАНІЗАТОРИ

Захід організовано бібліотекою НТУ "Дніпровська політехніка"  за підтримки проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

 

ДОВІДКА

Відкритий простір - це демократичний формат проведення дискусій у групах від 5 і більше (понад 1000) учасників навколо центральної теми чи проблеми на основі принципу самоорганізації. Проведення відкритого простору зумовлене наявністю для організації важливого і актуального питання.. Зустріч у форматі відкритого простору немає фіксованої програми, не містить виступів експертів та презентацій. Під час проведення відкритого простору відсутні регалії, титули, посади. Учасники самі беруть на себе відповідальність за перебіг та результати заходу. Відкритий простір використовується для консультацій з зацікавленими сторонами, створення синергії серед представників різних зацікавлених сторін, пошуку творчих рішень, наукових досліджень та розробок, обміну баченням, планування проектів у організаціях та громадах.

Деталі: http://openspace.works

 

«Ініціативи Інфраструктурної програми для України» були створені за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) з метою підтримки України у подоланні наслідків кризи на сході України. Ініціативи втілюються Німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für internationalle Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, і складаються з чотирьох компонентів:

  • Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб;
  • Підтримка українських територіальних громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб
  • Психосоціальна підтримка та управління конфліктами
  • Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями