Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Творча зустріч з Ніною Євгеньєвою та Валентиною Фальковою

   26.03.2014 р. в Науково-технічній бібліотеці НГУ відбулася нова творча зустріч з Ніною Євгеньєвою, (м. Дніпродзержинськ) - поетесою, членом Регіональної cпілки письменників Придніпров'я, Міжрегіональної спілки письменників України, Міжнародної спільноти письменницьких союзів (м. Москва), лауреатом поетичних конкурсів; вона - одна із учасниц щорічного обласного конкурсу «Натхненний дует Приднiпров’я», стала володаркою трьох дипломів першого ступеня та диплома другого ступеня за свої вірші, покладені на музику та композитором Валентиною Фальковою, (м. Дніпропетровськ), членом Асоціації композиторів Всеукраїнського національного музичного союзу, лауреатом чисельних музичних конкурсів.


    Цей талановитий дует добре відомий нашим читачам і слухачам, бо неодноразово виступав в аудиторіях Гірничого і вже давно завоював серця прихильників співочої поезії. В залі були присутні студенти  механіко-машинобудівного факультету (гр. БсТТ-11-2), їх викладачі, інші гості та шанувальники творчості двох чарівних жінок.


    Як відомо, однією з головних цінностей поезії є сповідь. І тут проявляються такі якості автора, як відкритість перед читачами, щирість, вміння передати свої почуття. Поезії Ніни Євгеньєвої вигідно відрізняють не абстрактні міркування та вишукані метафори, а непідробні почуття, конкретні деталі, світло життєвої правди. Про що б вона не писала: про наші проблеми і негаразди, про повороти долі або найпотаємніші почуття - бачиться в цих рядках цільна творча натура із сформованим світоглядом.


   Вірші Ніни Євгеньєвої пропитані доброю творчою енергією, яка передається  слухачам, вони дуже мелодійні, тому не даремно багато віршів, покладено на музику дніпропетровською композиторкою Валентиною Фальковою.


    «Я співпрацюю з багатьма поетами», - розповіла Валентина Миколаївна, - «але так, як пише Ніна Євгеньєва, не пише ніхто інший!» Пісні, що звучали у виконанні Валентини Фалькової, зачарували присутніх, вони не жаліли оплесків. «Кружева любви», «Колдовала весна», - вслухайтеся в ці рядки», - продовжувала авторка музики, - «любов червоною ниткою проходить через всю  творчість Ніни Євгеньєвої, у неї особливий дар писати про кохання».


   Але поетеса читала вірші не тільки про кохання. Вона знайомить слухачів зі своєю громадянською лірикою, в якій відчутно філософське звучання:
…Я  с жизнью своею, как все, тет-а-тет,
Ведь я ее поиск, она - мой ответ.


   Слухачі потрапляють під напругу поезії людини, яка щиро любить свою Україну:


Я в любви с УкраинойОбъясняюсь стихами.
В ней и доли – долины
с тихим голосом мамы;
В ней и реки речисты –
Не крикливое вече,
А в течениях истин
Нет заторных наречий.


   Війна - особлива тема, що вимагає граничної щирості, високої напруги, душі, здатності до співпереживання:


Время детской рукой барабанит.
Враг солдату не целится в грудь.
Только память – открытая рана –
Не дает ветерану уснуть…


   А рядки світлої пейзажної лірики несуть свою енергетику:


Дождь, переполнив купель,
Моет капельно апрель
С детским наивным лицом,
Зелени первым словцом.


   Світ збився з ніг у пошуках альтернативних енергій, в той час як рукою подати до «тридев`ятых небес» співочої поезії, яка несе життєву силу. А в ній - енергія тепла, світла і любові.


   Тож щиро дякуємо за отриману насолоду і бажаємо митцям прихильності часів на поетично-музичному небосхилі!                 

                                     
                                
                                                                                                     Відділ громадської інформації
                                                                                                                                          НТБ НГУ