Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Свято "Друзі книги"

У бурхливому сьогоденні так важливо знайти те, що може об’єднати людей, наповнити їх душі світлом духовності, людяності. І саме слово, книга, як і мистецтво, допомагають нам своєю об’єднуючою сутністю. Впродовж 18-ти років в науково-технічній бібліотеці НГУ традиційно проходить свято "Друзі книги", на якому студенти, викладачі та співробітники університету зустрічаються з творчою інтелігенцією міста.

 Ось і 3 жовтня, в рамках Міжнародного форуму гірників, відбулася така зустріч. На святі було чимало студентів і викладачів університету, а також гостей з інших вишів міста. Привітав усіх проректор з навчальної роботи гірничого Ю. Т. Хоменко.

 

 Гості свята презентували свої нові творчі здобутки. Так проректор з науково-педагогічної, навчально-методичної роботи та міжнародних зв'язків О.М. Шашенко презентував книгу «Геомеханика струговой лавы» (Пивняк Г. Г., Шашенко А. Н., Сдвижкова Е.А., Смирнов А.В., Мартовицкий А.В., Ерёмин Н.С.). Професор кафедри економічної кібернетики І. М. Пістунов – свою художню трилогію «На перетині епох», яка присвячена античній цивілізації.

 

Перед присутніми виступили поети Леся Степовичка, Михайло Журавльов, Зінаїда Кравченко, Ніна Євгеньєва, музичне вітання всім подарували Олександр Яремчук і Адам Гайченя. Виступи учасників супроводжував відеоряд, в якому ніби гортались сторінки історії свята "Друзі книги". А іще звучала музика Й. Штрауса і демонструвались види Відня – цей подарунок бібліотека отримала від родини Роздяловських з Будапешту.

   

Чимало було і книжкових подарунків. Вкотре подарувала бібліотеці цінні видання родина ректора університету Г. Г. Півняка, які передала присутня на святі дружина ректора Галина Андріївна Півняк. Серед гостей Свята були завідуюча кафедри іноземних мов С. І. Кострицька, професор Г. К. Швидько та директор бібліотеки Аграрного університету А. Г. Братчик, вони також презентували цікаві книжкові видання.


Директор бібліотеки О. Н. Нефедова подякувала усім, хто подарував читачам можливості зустрічі з новими книгами.

Щиро вдячні всім для кого книга залишається джерелом знань та натхнення. Завжди раді бачити вас у стінах гірничого. До нових зустрічей!