Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Презентація видання «Н. І. Капустіна, С. В. Івлева Ми мандруємо музеєм»

Що ми знаємо про один з найстаріших музеїв міста? Чим може він здивувати відвідувачів сьогодні?

23 та 29 жовтня 2014 року студенти та викладачі геологорозвідувального та гірничого факультетів, які прийшли у студентську читальну залу ім. М. Я. Біліченка, почули відповіді не тільки на ці запитання. До бібліотеки завітала людина, яка про музейну справу знає все заслужений працівник культури України, директор Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького Надія Капустіна.

Надія Іванівна є провідним фахівцем з проблем музейної науково-просвітницької роботи, автором та редактором чисельних публікацій. Саме їй належить ініціатива розробки і впровадження в практику музейної діяльності багатопрофільної програми “Музей и дети“, творча концепція традиційного музейного свята просто неба «Чисті джерела», першого Всеукраїнського музейного фестивалю «Музей третього тисячоліття» та інших проектів, які були відзначені міжнародними грантами. 

Розповідь про музей, про людей, що опікувалися його створенням і діяльністю, цікаві музейні проекти супроводжувалась відеорядом – співробітники бібліотеки підготували електронну презентацію книги Н. Капустіної, а також демонструвалися рекламні ролики різноманітних заходів історичного музею.

Присутнім цікаво було дізнатись, що на базі музейної експозиції закладу проводяться вечори, презентації персональних виставок, книг, окремих експонатів, працюють літературознавчі студії, різноманітні клуби тощо.

Популярна загальноєвропейська акція «Ніч музеїв», основна мета якої – популяризація ресурсів музею, розкриття його потенціалу, була підтримана Дніпропетровським історичним музеєм у 20005 р. А у 2013-2014рр. ДНІМ в рамках цієї акції організував у розширеному інтерактивному форматі дійство «Музей: Перезавантаження».

Чому бібліотека вирішила сьогодні торкнутися музейної теми? В нашому фонді з'явилася книжка «Ми мандруємо музеєм», авторами якої є Надія Капустіна та старший науковий співробітник історичного музею Світлана Івлева. До того ж, історичний музей географічний сусід і “добрий приятель” Гірничого.

А видання – дійсно чудове: 120 сторінок високоякісного крейдованого паперу, тверда обкладинка, кольорові ілюстрації та фото, яких чимало. Воно зазначене як перший в Україні Путівник по національному історичному музею ім. Д. І. Яворницького для батьків та дітей і видане за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» і ГО українського центру розвитку музейної справи.

Розмова тривала, на екрані горталися сторінки книги – і слухачі могли переконатися на власні очі, яке цікаве життя вирує в музеї. Наприкінці розмови учасники зустрічі дякували гості за яскраву розповідь, висловлювали надію на подальшу плідну співпрацю.