Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Презентація видання "Україна Incognita. ТОП-25"

07.11.2014 р. у науково-технічній бібліотеці НГУ відбулася презентація нової книги «Україна Incognita. ТОП-25», яку представив політичний оглядач газети «День» Юрій Борисович Райхель.

                     

Завдяки співпраці бібліотеки НГУ і кафедри історії та політичної теорії відбулася перша в Дніпропетровську презентація книги «Бібліотеки газети «День»»-«Україна Incognita. ТОП-25».

Газета «День» — щоденна всеукраїнська газета суспільно-політичної тематики, що містить як поточні новини, так і аналітичну інформацію. Виходить трьома мовами. До свого 15-ліття у 2011 газета «День» започаткувала проект — «Україна Incognita». Проект розглядається як продовження ідей газети з метою вивчення та осмислення української історії. До проекту входять історичні та краєзнавчі матеріали, що впродовж років існування газети були опубліковані на її шпальтах, де були досліджені невідомі чи суперечливі епізоди минулого України. Новою книгою цього проекту є «Україна Incognita. ТОП-25». Презентував книгу політичний оглядач газети «День» Юрій Борисович Райхель.

Редактори газети не ставлять задачі дати оцінку історичним подіям і культурному життю України. Статі дають привід до самостійних роздумів та осмислення сьогодення читачем, нерідко висвітлюється дві-три точки зору на одній шпальті. Це є загальна інформація, а не пропаганда.

Також книга була презентована в університетах інших країн зокрема в Баку на кафедрі української мови та літератури. Завдяки виданню трьома мовами можливо вдосконалити знання з української, російської та англійської мов.

На презентації були присутні науковці, студенти, співробітники бібліотеки Національного гірничого університету. Своїми враженнями від вже прочитаної книги поділилися викладачі кафедри історії та політичної теорії (зав. каф., канд. історичних наук, проф. Пушкін Віктор Юхимович , доктор історичних наук, проф. Швидько Ганна Кирилівна, канд. історичних наук, проф Ченцова Надія Володимирівна, канд. історичних наук, доц. Первий Геннадій Леонідович, канд. історичних наук, доц. Галь Богдан Олександрович).

                         

Вони відзначили, що автори знайшли золоту середину між історією та публіцистикою. Це розумний підхід до таких видань. Ця книга розрахована на широке поле читачів, та навіть не експерт зможе зрозуміти зміст.

   

Наприкінці зустрічі Юрій Борисович подарував бібліотеці НГУ комплект видання «Україна Incognita. ТОП-25» трьома мовами.

      

Довідково-бібліографічний відділ