Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Творча зустріч «Поет і Замцерла» із найстаршим поетом Придніпров`я Миколою Миколаєнком

20 листопада 2014 р. у студентській читальній залі ім. М. Я. Біліченка науково-технічної бібліотеки НГУ відбулася творча зустріч «Поет і Замцерла» із найстаршим поетом Придніпров’я, членом Національної Спілки журналістів України та Національної Спілки письменників України, лауреатом літературної премії ім. П. Кононенка Миколою Миколаєнком. Ця зустріч, на якій поет презентував свої нові поетичні збірки «Вулкан заговорив…», «На краю безодні» та п’ятитомник «Віща Зоря», була присвячена ювілею Миколи Антоновича – 5 грудня йому виповниться 95 років.

Літературну імпрезу вела відома українська поетеса, перекладач, прозаїк, член Національної спілки письменників України та НСЖУ Леся Степовичка.

Наш земляк Микола  Антонович Миколаєнко, за фахом педагог, у найперші дні Великої Вітчизняної війни пішов на фронт, був командиром взводу, батареї, начальником штабу дивізіону. За бойові заслуги нагороджений орденом Великої Вітчизняної війни І ступеню та медалями. Саме суворі події того часу надихнули його на написання першої збірки віршів. Молодий боєць наважився відправити свої твори Максиму Рильському, до Києва. Яке ж почуття гордості відчув Микола Антонович, коли повертаючись з фронту, побачив свої твори в журналі «Україна», що були підписані: «Вірші солдата із Кривого Рогу»! Так відомий поет благословив парубка на літературний шлях…

По війні Микола Антонович працював директором школи, редактором криворізької міської газети «Червоний гірник». Тривалий час був головним редактором Дніпропетровського книжкового видавництва та головним редактором дніпропетровської студії телебачення.

На сьогодні М. Миколаєнко є автором 37 книг: збірок поезій, повістей і оповідань, публіцистики, та співавтором 7 збірників та альманахів.

Першим від імені ректорату НГУ поважного гостя привітав проректор з навчальної роботи Юрій Тимофійович Хоменко. Він вручив подяку з побажаннями здоров’я і творчого натхнення. За дорученням ректора університету Геннадія Григоровича Півняка та від себе особисто гостя привітала інспектор ректорату Антоніна Дибріна.

 

Далі ювіляр приймав вітання від координатора Центру культури української мови ім. Олеся Гончара професора Світлани Ігнатьєвої, директора Центру Ірини Цюп’як, зав. секцією української мови кафедри історії та політичної теорії НГУ Наталії Костюк та методиста кафедри Регіни Івченко. Вони зазначили, що творчість Миколи Миколаєнка стала об’єктом досліджень у студентських проектах, з якими молодь виступає на конференціях.

А потім пролунала українська пісня у виконанні ансамблю «Мальви» під керівництвом Н. В. Луценко. Присутні на заході студенти прочитали вірші поета «Мрія», «Чекання чудес», «Материна казка».

 

Не залишилися осторонь і співробітники бібліотеки. Завідувачка відділу Наталія Вітрук зачитала улюблені вірші автора, а Тетяна Валова, окрім привітання, поділилася і власною поезією, яку присвятила ювілярові.

                                    

Теплими словами Миколу Антоновича привітав представник Дніпропетровської державної телерадіокомпанії Володимир Пасічник. Свій виступ він розпочав так: ”Микола Антонович був для мене взірцем творчого батька…”. На згадку гість вручив поетові диск з записами програм про життя письменника. Разом з Володимиром Пасічником поздоровила Миколу Антоновича і редактор компанії Любов Соколенко, яка готує передачу про життя і творчість корифея.

Неочікуваним подарунком для Миколи Антоновича стало присвоєння йому звання полковника, свідоцтво про це вручила співробітниця військкомату Амур-Нижньодніпровського району.

 

Наприкінці зустрічі з вітаннями виступила поетеса і двоюрідна сестра бенефіціанта Миколаєнка Надія Філенко. Вона прочитала свої вірші та виконала улюблену пісню Миколи Антоновича «Пане полковнику».

Микола Антонович подякував усім присутнім за теплу і натхненну зустріч і зазначив, що на один з творів його надихнув Геннадій Григорович Півняк. “Ваш ректор – президент держави у державі. НГУ – це велика держава. Геннадій Григорович відомий на весь світ, шануйте і бережіть такого ректора…” – сказав письменник. А потім поет читав свої вірші.

 

Сердечним виконанням пісні «Два кольори» завершили імпрезу Адам Гайченя і Олександр Яремчук. Шанувальники творчості поета отримали подарунки від поета – його поетичні збірки з автографом. І присутні, і сам поет виказали сподівання на подальші зустрічі.

                      

 Довідково-бібліографічний відділ