Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Презентація першої в Україні публікації видання відомого в Європі філософа П`єра Адо „Що таке антична філософія?”

17 лютого 2015 року в науково-технічній бібліотеці Національного гірничого університету відбулася презентація першої в Україні публікації видання відомого в Європі філософа П`єра Адо „Що таке антична філософія?”

Видатний французький філософ, філолог, знавець і перекладач творів античних авторів, коментатор античної філософії, почесний професор Колеж де Франс П`єр Адо народився в 1922 році у Реймсі, в католицькій родині. Вивчав в семінарії філософію та богослів`я, збирався зробити кар`єру священика. Згодом облишив ці наміри, так як зрозумів, що його власні переконання віри не збігаються з тою реальністю, яка його оточувала.

В роки навчання у Сорбоні (1946-1947) Адо вивчав філософію під керівництвом Э. Брейе, Ж. Валя, П. Рикёра, Ж. Ипполита, Л. Лавеля, М. Мерло-Понти та інших іменитих наставників, що поєднували інтелектуальні чесноти з етичними.

„Що таке антична філософія?” (1995) – це результат багатолітніх студій автора над давньогрецькими і римськими текстами. Адо розглядає філософію не як „вправу для розуму”, а як спосіб життя, поєднання теорії та практики, споконвічне прагнення людини зрозуміти природу світу і самої себе.

Розглядаючи вчення таких мислителів, як Сократ, Платон, Аристотель, Епікур, Зенон з Китіона, Піррон, Гребель та ін., автор детально розвиває ідею про первинність життєвого вибору по відношенню до теоретичного вмісту філософських доктрин. Особлива увага приділена методам викладання в древніх школах і "духовним вправам", що там практикувалися.

Це - академічне видання та, водночас, буде цікаве широкому загалу. Книга написана простою, доступною мовою, включає велику кількість цитат із першоджерел. Може служити навчальним посібником для студентів. Перекладач – Йосипенко С. Л. – завідувач відділу історії філософії України в Інституті філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України.

На пострадянському просторі було видано лише чотири книжки П`єра Адо. Але переклад українською і саме – „Що таке антична філософія?” – це перша спроба.

Ініціатором створення друкованого видання українською мовою став культурний центр „Новий Акрополь”. Це філософська та культурна асоціація, мета якої – відродження філософії як дієвої сили оновлення людини та суспільства.

„Новий Акрополь” пропонує філософську освіту нового зразка, засновану на традиційних ученнях Сходу та Заходу та позачасових цінностях, які були серцем будь-якої цивілізації, активно проводить ці цінності в сучасне життя за допомогою всілякої добровольчої діяльності (включаючи суспільну, освітню, екологічну, добродійну). Саме представники асоціації Антон Мухін та Анастасія Коваль презентували книгу П`єра Адо „Що таке антична філософія?”.

На заході були присутні викладачі та аспіранти кафедри філософії, а також студенти (гр. ЕМг-13).

Під час презентації була проведена вікторина серед студентів, які, треба зазначити, виказали неабиякі знання з курсу філософії. Найактивнішим було вручено примірник  книги Делії Стейнберг Гусман «Філософія для життя». В свою чергу членам культурного центру „Новий Акрополь” бібліотека подарувала сувенір на згадку про зустріч.

Наприкінці розмови звучали слова з побажаннями вивчати філософію не як академічну науку, а як засіб пізнавати світ навколо себе.

      

 Відділ громадської інформації

НТБ НГУ