Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Творча зустріч народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Обертон»

2 листопада 2016 року у викладацькій читальній залі ім. Н. О. Фоменкової відбулася творча зустріч народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Обертон» з нагоди 45-ї річниці його заснування. Бібліотека завжди радо зустрічає своїх друзів. А те, що цей колектив є другом, немає ніякого сумніву. Свої найурочистіші заходи бібліотека завжди проводить за підтримки ансамблю «Обертон». Свого часу Н. О. Фоменкова, яка була директором бібліотеки в 1969-1990 рр., приймала безпосередню участь у створенні та творчому житті ансамблю. І сьогодні видається дуже символічним той факт, що «Обертон» та Наталія Олександрівна начебто знов зустрілися потому 45 років на бібліотечних теренах в читальній залі, що носить її ім`я.

 

Непересічне явище, що спалахнуло на творчому небосхилі нашого університету 45 років тому, одним своїм існуванням поєднує минулі й прийдешні покоління студентів та викладачів. Навіть важко визначити, коли воно було яскравішим і сучаснішим: в період свого створення і розквіту в 1971-1984 роках чи в період активного нинішнього ренесансу, починаючи з 2004 року. Колектив завжди був актуальним, цікавим, сучасним, мав своє лице, свій стиль, чисельних шанувальників. «Обертон» неодноразовий переможець і лауреат оглядів-конкурсів художньої самодіяльності вищих навчальних закладів Дніпропетровщини «Студентська весна», учасник телевізійного конкурсу молодих виконавців «Сонячні кларнети» (1980-1983), лауреат Всесоюзного конкурсу художньої самодіяльності гірничих вищих навчальних закладів Радянського Союзу (1971 р. Ленінград і 1982 р. Москва), переможець Всесоюзного огляду-конкурсу агітбригад (1973), переможець та володар «Гран-Прі» пісенного конкурсу ім. А. Штогаренка (2005, 2014 рр. Дніпропетровськ), учасник і лауреат міжнародних фестивалів духовної пісні «Від Різдва до Різдва» (2006-2015 рр., Дніпропетровськ), лауреат та переможець фестивалів і конкурсів «Салют, Перемога» (2010 р., Київ), «На хвилях Стрия» (2010 р., Стрий, Львівської обл.), «Співоча феєрія» (2015 р., Харків). Цей далеко неповний перелік досягнень колективу свідчить про неабияку любов усіх без винятку учасників до пісні.

 

У 2004 р. Дніпропетровський «осередок» ансамблю визначив собі за мету відтворити діяльність своєї студентської мрії – «Обертону». Старих і нових виконавців узявся об`єднати в «боєздатну» творчу одиницю талановитий музикант, заслужений діяч мистецтв України Олександр Володимирович Переверзєв. За більш ніж десять років вибудувався міцний, професійно підготовлений колектив, який заслужив визнання не тільки в стінах рідного гірничого, а й далеко за його межами. Звання народного аматорського колективу, яке «Обертону» було присвоєно у 2007 році, є тому підтвердженням.

З вітальним словом до присутніх звернулася директор бібліотеки Н. О. Нефедова. Вона зазначила, що до свого ювілею співочий колектив підготував невеличкий книжковий подарунок своїм шанувальникам, а саме – художньо-публіцистичне видання «Спогади про майбутнє, або 45 років потому (1971-2016)».

 

Спогади безпосередніх учасників 45-річного періоду творчої діяльності одного з провідних аматорських колективів художньої самодіяльності Дніпропетровщини є їх посильним внеском у процес відтворення славної історії Національного гірничого університету. Вони яскраво і щиро, виключно на фактах, розкривають людські й творчі взаємовідносини між студентами і адміністрацією навчального закладу, між представниками різних вікових категорій ансамблю.

Спогади, здебільшого, викладені авторами від першої особи простою, доступною мовою з елементами гумору, супроводжуються документальними фотографіями і своєрідними віршованими присвяченнями кожному з авторів.

Творчий шлях народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Обертон» ­­- яскрава ілюстрація всепереможної відданості його учасників її величності ПІСНІ.

Автори ідеї: Іонкін Іван Іванович, Тарадайко Валентин Григорович.

Художнє упорядкування та віршовані резюме - Валентина Григоровича Тарадайка.

В залі було багато гостей, друзів, прихильників співочого колективу, які щиро вітали зі святом та згадували перші кроки «Обертона» на його творчому шляху.

 

Про свої знайомство та дружбу з колективом розповіли:

Сало Валерій Вікторович, голова профспілкового комітету НГУ;

Пчолкін Георгій Дмитрович, проф. НГУ, віце-президент Аасоціації випускників НГУ;

Погорілий Олександр, випускник ДГІ 1979 р., член Асоціації композиторів музичної спілки України, член національної спілки звукорежисерів України, учасник ансамблю «Обертон» 1979-1984 рр.;

Переверзєв Олександр Володимирович, засл. діяч мистецтв України, доцент Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки, худ. керівник ансамблю «Обертон» з 2004 р.;

Кошка Олександр Григорович, випускник ДГІ 1979 р., канд. техн. наук, завідувач аспірантури та докторантури НГУ.

Щирі слова вітання, побажання щастя та доброго здоров`я звучали того дня на адресу ювілярів. І як завжди — лунала пісня. Завзята, піднесена, урочиста, грайлива, а іноді — сумна і ніжна.

Непомітно пролетів час зустрічі, відкривши для кожного з присутніх нові грані розуміння пісні.

Немає сумніву: допоки в Національному Гірничому будуть талановиті люди, буде жити й пісня «Обертона». Маємо надію, що в душі кожного залишиться світло від спілкування зі справжнім співочим мистецтвом.

Тож зичимо Вам, дорогі друзі, життєвої енергії, високого натхнення, творчого довголіття та з нетерпінням чекаємо нових теплих зустрічей!!!

 

45 — це співочої долі бажання,

45 — це палкої душі камертон,

45 — це від серця добра побажання

45 — Щастя всім! Хай живе «Обертон»!

 

 

    Відділ громадської інформації

НТБ НГУ