Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Зараз в каталозi

Відкриття персональної виставки акварелей Валерія Соболєва

Початок Весни. Все пробуджується до життя. От і в бібліотеці, після затяжних студентських канікул, завирували події ­ - відкрили свої двері «Бібліотечні гостини».

Третього березня 2017 року у викладацькі читальній залі ім. Н. О. Фоменкової відбулося відкриття персональної виставки акварелей Валерія Соболєва, доктора технічних наук, професора кафедри будівництва, геотехніки та геомеханіки.

Валерій Вікторович Соболєв пройшов гідний шлях від студента до викладача, наставника, знаного науковця в рідній Alma-mater. На сьогоднішній час є автором близько 500 наукових робіт, в т.ч. 85 винаходів (авторських свідоцтв СРСР, патентів України та Німеччини), 11 монографій, підручників та навчальних посібників. Близько 50 статей опубліковані в США, Англії, Франції, Іспанії, Голландії, Бразилії, Болгарії, Польщі, Китаї та Швейцарії. Більше 50-ти робіт опубліковані самостійно.

Читає курси лекцій з фізики гірських порід, техніки безпеки при виконанні підривних робіт, вибухових робіт у міських умовах, моделювання геомеханічних процесів, веде практичні та лабораторні заняття, керує науково-дослідною роботою магістрів. Розробляє необхідне методичне забезпечення навчального процесу.

За наукове відкриття "Явище твердофазної епітаксії алмазу" в 1998 р. отримав академічну нагороду Ярослава Мудрого; нагороджений знаком Міністерства освіти і науки України «За наукові досягнення»; повний кавалер знаку «Шахтарська слава», має ряд подяк від Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, адміністрації області, міста, університету.

Передуючи відкриття, директор бібліотеки О. Н. Нефедова зазначила, що це не перша творча зустріч автора з глядацькою аудиторією в залах бібліотеки. І це не всі таланти, якими він володіє, але в силу своєї природної скромності, «старанно приховує їх».

Цього разу представлено понад 30 робіт, які обєднані весняною тематикою, яскравим світлом та свіжим повітрям, що сходить з полотен. Було багато гостей, співробітників, студентів, декотрі з подивом відкрили для себе постать професора як художника, творчу особистість.

Колеги по кафедрі О. М. Шашенко та С. М. Гапєєв розповіли про свої враження та відчуття, що охопили їх, коли вперше відкрили для себе Валерія Соболєва-художника.

В. Є. Олішевська, викладач каф. автомобілів та автомобільного господарства на виставку привела своїх студентів — так би мовити, уроки прекрасного в бібліотеці.

Можна говорити про ще одну грань художнього надбання В. Соболєва. «Воздух, наполненный солнцем» — так називається невеличка поетична збірка Олега Колоколова, а чудовим ілюстрованим додатком до якої стали повітряні акварелі Валерія Соболєва. Красою природи, її здатністю лікувати людську душу пройняті ліричні рядки цієї збірки. Натхненому слову поета співзвучні своєю тональністю роботи художника. І це робить книгу надзвичайно виразною. Так поезія і живопис поєдналися в одне ціле.

Хочеться ще трохи процитувати цю збірку поезій, а саме його передмову, автором якої був Віктор Пушкін. Ці декілька рядків відображають світосприйняття художника, начебто своїми роботами він пропонує те, до чого нам всім слід прагнути:

  

«Не ленись, не суетись, не растрачивай себя на мелочи и дрязги. Цени красоту осенней непогоды, зимнего утра, весеннего ручейка, чуть поникших под жгучим солнцем июльских полевых цветов. Природа, как и женщина, прекрасна во все времена года, если ее любить и беречь. Живи в согласии с душой своей, в гармонии с окружающим миром». Погодьтеся, чудове наставляння для молоді як девіз до життя.

Сам автор присвятив цю виставку до жіночого свята 8 Березня.

 

А бібліотека нагадує, що виставка продовжить свою роботу до 31 березня. Тож поспішайте приєднатися до прекрасного світу живопису та вдихнути першого весняного повітря, такого свіжого та жаданого!

 

Відділ громадської інформації

НТБ НГУ