Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

ПРОчитання & бібліотеку

Любі друзі, наші дорогі книголюби! Ми вітаємо всіх на бібліотечних теренах. І новачків, які вперше блукають коридорами «Дніпровської політехніки», і тих, хто вже  вивчив усі «таємні переходи» із одного корпусу до іншого. Навчальний рік тільки-но розпочався, а вже так багато подій, інформації, завдань, що голова йде обертом. І тут на шляху виникає бібліотека, де можна трохи перепочити, озирнутися навколо, перевести подих і, нарешті з`ясувати, що не тільки «математикою», «фізикою» та «опором матеріалів» багата ця установа, а є тут, серед великої кількості всілякого різного й таке поняття, як Художні видання.

Ні для кого не є таємницею — щоб завжди залишатись розумною людиною та цікавим співрозмовником для всіх, треба читати, читати і ще раз читати. Та робити це вдумливо і регулярно! На жаль, сьогодення в нас таке, що люди все рідше беруть до рук книгу, частіше замінюючи її Інтернетом. Технічний прогрес на лице, але забувати про справжні книжки все ж не варто. Психологами давно доведено: ті люди, які багато читають — здоровіші (мається на увазі не тільки фізичне здоров`я, а й психічне), успішніші та впевненіші в собі.

 Усі про це знають, усі кивають головами, коли їм говориш про користь від читання художньої літератури, але як тільки видається вільна хвилинка — хапаються за гаджети і поринають у віртуальний світ. Наше завдання на сьогодні як осередка культурного читання — переконати всіх, хто хоч раз зайшов до бібліотеки, на абонемент художніх видань — взяти книгу і прочитати її. Хоча б одну, це для початку. Тому, ми пропонуємо мотиватори на користь читання художньої літератури. Ось вони, нехитрі тези, чуті усіма багато разів. Але ми повторюємо їх як мантру, бо це так і є:

 1. Читання художньої літератури різної направленості, різних жанрів, різних авторів передбачає освоєння нами нової термінології, слів, притаманних тому чи іншому жанру, автору тощо. Зазвичай такі слова рідко зустрічаються в розмові з подружкою чи другом по телефону і тому читання таких творів розширює наш загальний кругозір, збагачує словниковий запас та підвищує нашу загальну грамотність. 

 2. За рахунок читання покращуються наші розмовні навички. Це допомагає вчитися думати і формулювати своє висловлювання чітко, зрозуміло і красиво. Крім того, книжки розбудять у вас талант оповідача, після парочки книжок ви почнете розповідати навіть буденні історії так, що ваші друзі будуть вас засхоплено слухати і вражено кліпати очима.

 3. Психологи стверджують, що читання допомагає знизити вірогідність стресів. Погодьтеся, дуже актуально на сьогодні. Час від часу навіть найвитриваліші люди страждають від стресів. У такий період життя треба «лікуватися» за допомогою хорошої книжки. Ритміка та багатство художнього тексту має властивість заспокоювати нерви та допомагає повернути психіку у нормальний стан. Особливо корисно в такому випадку читання перед сном.  

 4. Читання розвиває пам`ять, логіку та мислення. Жодного художнього твору не існує без теми та основної ідеї. Якраз для їх визначення наш мозок активізує всі процеси. Ми характеризуємо персонажів, осмислюємо їхні дії, візуалізуємо образи, описані в книзі, за допомогою нашої уяви та фантазії, аналізуємо стиль автора.  Крім того, ми постійно маємо тримати в голові імена героїв, місць, попередні події, це стимулює розвиток пам`яті та логіки.

 5. Читання подовжує молодість. Давно всім відомо, що ми старіємо тоді, коли старіє наш мозок. Читання тримає нашу голову в постійному тонусі, змушує її працювати і таким чином, не дає старіти.

 6. Читання робить нас більш творчими та креативними. Працюючий мозок генерує велику кількість ідей, які можна почерпнути з книжок і втілити в життя.

 7. Читання покращує концентрацію. Книга вимагає повної віддачі, тому обов`язковою умовою ретельного читання є концентрація лише на тому, що ти читаєш. Ця навчика стане у нагоді під час будь-якої іншої діяльності.

 8. Читання допомагає приємно і з користю проводити вільний час. Вам ніколи не набридне читати книги, бо їх настільки велика кількість, що вам не вистачить і всього життя, щоб всі їх перечитати. Можна читати різні жанри та різних авторів, поки ви знайдете саме свою книгу. Але коли це станеться, ви почуватиметесь найщасливішою людиною на планеті. 

 9. Читання робить ваш погляд аналітичним. Через призму книжок ви буде краще розуміти оточуючий світ, людей, що поряд, навіть самого себе. Література багата на безмежну кількість різнопланових образів, серед яких обов`язково відшукається хтось схожий на вас. 

 10. Читання дарує спокій та умиротворення. Тут і пояснювати нічого не треба, просто уявіть собі: осінній дощовий день, ви в теплому светрі, поряд муркоче котик, в руці чашка теплого какао, в іншій — книга. Хіба це не найкрутіше, що може бути? Хіба не це і є спокій?

 Таким затишним висловом ми хочемо завершити на разі «нудні наставляння», сподіваючись, що хоч хтось, прочитавши це, подумає про альтернативу Інтернету, телевізору, комп`ютерним іграм, альтернативу, яка називається К Н И Г А .

 

Абонемент художніх видань,

Корп. 1, кімн. 36