Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Культурологічний місток між Сходом і Заходом

15 грудня 2018 р. суботнім ранком об одинадцятій в одній із будівель НТУ «Дніпровська політехніка» за адресою пр. Яворницького, 17, де розташувався коворкінг-центр Clever Space Dnipro, зібралися поціновувачі турецької літератури. Вони з увагою та цікавістю слухали оповідь Ольги Чичинської – викладача турецької мови у Центрі Українсько-Турецького співробітництва Дніпровської політехніки, перекладача, засновниці видавництва АЛЕМАК — єдиного в Україні, яке спеціалізується на турецькій літературі. Спочатку пані Ольга зробила екскурс у минуле — зародження турецької літератури кінця XII – початку XIII ст., потім перейшла до огляду видань сучасних, переважно молодих, авторів, розповіла про літературні тенденції нашої південної сусідки, «яка століттями виконує роль географічного, політичного й культурологічного містку між Сходом і Заходом».

     
Наші колеги-бібліотекарі, які відвідали захід, були вражені, наскільки доступно, цікаво, повно, натхненно було розкрито зміст творів. Захопленість пані Ольги мимоволі передавалася слухацькій аудиторії. Відчувалася зацікавленість, закоханість у справу, якій вона присвятила багато років свого життя. Наприкінці зустрічі пані Ольга подарувала до фонду бібліотеки НТУ «ДП» декілька примірників видань молодих талановитих письменників: Ханде Алтайли «Усе зіпсував шайтан», Асли Е. Перкер «Суфле», Туни Кіремітчі «Молитви лишаються незмінними».

            

Дякуємо за отримане задоволення. Сподіваємося на подальшу співпрацю з Центром Українсько-Турецького співробітництва з метою залучення студентської молоді до культури та традицій Туреччини.

 

Відділ громадської інформації

НТУ «ДП»