Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Світ шанує книгу: Пам’ятники книзі в різних країнах

(23 квітня – Міжнародний День книги та авторського права)

У людей є чудова особливість, що відрізняє їх від інших живих істот: можливість і бажання переживати доброчесні почуття. І такі почуття, як, наприклад, вдячність, породжують у людей бажання творити монументальні пам'ятники різним людям і речам, щоб зберегти пам'ять про них для себе і нащадків. Зрозуміло, тільки самі гідні і дивовижні речі стають об'єктами для творінь з каменю, металів і інших матеріалів. І, звичайно ж, книги, рівно, як і пов'язані з ними історичні моменти і особи, не стали виключенням.

У всьому світі є безліч таких чудових, іноді вражаючих уяву, пам'ятників книгам, гідних нашої з вами уваги. Пропонуємо вам ознайомиться з деякими з них.

 

Пам'ятник Кирилу і Мефодію в Мукачево, Україна:

Є пам'ятник Івану Федорову у Львові, на його батьківщині:

стихія ринку не обійшла стороною і цей пам'ятник. Навколо нього розташувалися книжкові розвали. Радує, що все-таки книжкові…

 

Одеса, композиція Nota Bene:

У парку КПІ біля першого корпусу: «Сходи пізнання» символізує шлях освіти студента.

Вирізали композицію зі старого зламаного грозою дерева:

 

У Горлівці (Донеччина) відкрили пам’ятник – найбільшу книгу в Україні. Цікавості події додає ще й те, що саме в Горлівці є музей мініатюрної книги, де зберігається найменша книжечка у нашій країні.

У Коломиї (Івано-Франківськ) встановили пам’ятник українській книзі:

Санкт-Петербург, Росія:

Знак зроблений з граніту і представляє розкриту книгу, на сторінках якої вибиті рядки А.  С. Пушкіна з поеми "Мідний вершник": "Люблю тебе, Петра творіння". Розташування "Розкритої книги" дуже вдале, оскільки вона знаходиться на набережній Неви поряд з Університетом, а навпроти через річку розташований пам'ятник "Мідний вершник" та Ісаакієвський собор. Тут багато що пов'язане з Пушкіним.

Пам'ятник книзі «Остров Сахалин» в Южно-Сахалінську:

 Пам'ятник білорус Пам'ятник білоруської писемності у Борисові:

Німеччина Берлін. Площа Бебеля. Пам'ятник великим німецьким книгам:

Дворик філологічного факультету Санкт-Петербурзького державного університету. Робота сучасного майстра, члена Спілки художників Росії Арсена Аветисян «Роздуми про Маленького принца». Тут на стосі книжок, як на троні, сидить алегоричний образ філософа життя, правдолюба і правдотерпця – Шута і тримає в руках розкриті сторінки чудової історії Екзюпері:

Трохи віддалік примостилася тендітна фігурка Маленького принца:


Один з численних неймовірних питних фонтанчиків Риму.
Фонтан Книг розташований недалеко від будівлі католицького храму Сант-Іво алла Сапієнца:

Меморіал Амелії Валеріо Вайнберг розташований в Цинциннаті біля будівлі Публічної бібліотеки. Амелія Вайнберг в 1982 році заповіла свій книжковий спадок в фонд бібліотеки. Фонтан створений Майклом Фраска (Michael Frasca) в 1990 році.

Він є як би нагадуванням про те, що всі знання випливають з книг. Самі книги, всього їх двадцять, хоча і здаються зробленими зі шкіри, виконані з обпаленої глини:

 Пам'ятник книзі у Таганрозі, Росія:

Пам'ятник книзі у м. Кошоктон, США:

   Пам'ятник книзі у Ханої:

Пам'ятник книзі у Фолсомі, США:

Пам'ятник книзі у штаті Юта, США:

Пам'ятник книзі у Флеймені, Нідерланди:

Пам'ятник книзі у Нью-Йорку, США:

 

Пам'ятник книзі в Оксфорді, Великобританія:

Пам'ятник книзі у Нешвіллі, штат Теннесі, США:

 

Пам'ятник книзі у Турції:

Пам'ятник книзі у Чилі:

Спрінгфілд. Пам'ятник книзі:

Божі книги. Пам'ятник Біблії в Естонії:

Пам'ятник Корану у м. Шарджа, ОАЕ:

Пам'ятник «Рухнама»    («Закон Божий») - конституція Туркменбашистана в Ашхабаді, Туркменії:

Пам'ятник книзі у Празі, Чехія:

Пам'ятник книзі у м. Когалим, Югра, Росія:

Пам'ятник книзі у Білій Калитві:

Пам'ятник книзі в Індії:

Сади Фредеріка Мейєра, Мічиган:

Пам’ятник «Граніт науки», Полтава, Україна:

У білоруському Бресті – пам'ятник Книзі книг: меморіал, присвячений Біблії, приурочили до п'ятсотліття друкарства в Білорусії та виданню Біблії Франциском Скориною:

У Санкт-Петербурзі художник Роман Шістеров створив у вигляді скульптури ангела літнього жителя цього дивного міста. Цей витвір мистецтва знаходиться недалеко від набережної Фонтанки в Ізмайловському саду, пам'ятник також присвячений любителем читання:

Книжкові лавки у Стамбулі: Кожна лавка присвячена певному турецькому поетові. Лавки зроблені у вигляді відкритих книг з віршами поетів, які запрошують усіх бажаючих приєднатися до читання:

Оригінальний пам'ятник, присвячений книзі та читачю, стоїть у дворі дитячої бібліотеки у столиці Арменії – Єревані. Скульптура висотою майже 2,5 метри складається з книг та світильників: