Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Урочисте відкриття Івент-центру "CoLibry"

24 вересня 2019 року в науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» відбулася урочиста церемонія відкриття новоствореного відкритого простору – івент-центру «CoLibry», в якій взяли участь адміністрація університету, викладачі, студенти, представники вітчизняних та іноземних компаній.

 

Шукаючи шляхи осучаснення та наближення інноваційних послуг до потреб сьогодення, науково-технічна бібліотека Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» стала партнером Німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).


Уперше в своїй історії бібліотека Дніпровської політехніки взяла участь в конкурсі на отримання гранту. Мета – створення відкритого простору (Івент-центру) для студентської молоді університету, а передусім, переселенців.

  

Модератор заходу, директор бібліотеки Геннадій Онищенко, коротко знайомлячи присутніх з основними етапами, які пройшла бібліотека у створенні івент-центру, щиро дякував всім, хто на різних етапах роботи бібліотеки у цьому напрямі допомагав добрим словом та конкретним ділом, брав безпосередню участь, проявляв особисту зацікавленість: ректору університету Геннадію Півняку, першому проректору Олександру Азюковському, координатору проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» німецької федеральної компанії GIZ Ользі Косянчук, керівнику Міжнародного благодійного фонду «Юніті» Георгію Бібіку, проректору з господарської діяльності Олексію Григор’єву. Кожен із них в своїх вітальних промовах, по різному, але одностайно зійшлися у думці, що бібліотека обрала вірний, сміливий, сучасний напрям своєї діяльності, який неодмінно дасть позитивні результати.

 

Ініціативна група колективу бібліотеки брала участь у низці навчальних заходів, організованих GIZ, які спрямовано на підвищення кваліфікації та набуття нових компетенцій, орієнтованих на європейські стандарти організації робочого процесу. У рамках проекту були проведені громадські обговорення у форматах «Світове кафе» та «Відкритий простір» щодо діяльності майбутнього івент-центру із залученням усієї спільноти НТУ «Дніпровська політехніка». Тому підтвердження – активна участь у обговореннях студентів кафедри Обліку і аудиту під керівництвом Марини Пашкевич, студентів кафедри Філології та мовної комунікації під керівництвом Світлани Ігнатьєвої, а також – Центру розвитку підприємництва «Бізнес-інкубатор НТУ «Дніпровська політехніка» під керівництвом Олени Горячої та Дар’ї Букрєєвої, адже івент-центр перш за все створювався для студентської молоді. Тому цілком звичайно, що на урочистостях були присутні саме студенти. «Ми дуже пишаємося тим, що були причетні до створення нового простору і раді, що у нас все вийшло!» – так емоційно реагувала молодь в своїх виступах.

 

Харизматична поетеса, письменник, перекладач Леся Степовичка не оминула своєю увагою урочистості. Вона презентувала громаді свою нову книжку «За Україну, за Дніпро. 2014-2019. Внесок НТУ «Дніпровська політехніка» в оборону держави під час війни на Сході України».

 

З привітальним словом звернулася до присутніх директор Україно-американського лінгвістичного центру Вікторія Нікітіна. В своїй промові вона розповіла, як створюються та існують подібні центри в США, привітала з досягнутою перемогою та запропонувала партнерські відносини.

 

Також були музичні привітання студентської молоді – танцювального колективу факультету будівництва у складі Чувіло Яни (гр.. 184-17-2), Бендюженко Софії (гр.. 193-18-1), Педич Юлії (гр.. 193-18-1), Диковенко Анастасії (гр..193-18-1), Збаранської Марини (гр.. 184-16-2), а також творчого дуету Навчально-наукового інституту природокористування у складі Гладкого Віктора та Зоц Артема (гр.. 184-18ск-2,3).

 

Захід супроводжувався яскравою відеопрезентацією «Шлях до успіху…», яку підготували Тетяна Недайвода, Лариса Лоздан та Олександр Садовий.

І коворкінг, і івент, і відкритий простір – все це складові проекту і – зони в самому приміщенні, де молодь університету отримує можливість працювати над своїми проектами, створювати стартапи, спілкуватись, користуватись інформаційними ресурсами університету і світу.

"CoLibry" - це нова точка сходження та об’єднання для університету, міста, області та країни.

Запрошуємо до себе для знайомства та співпраці!!!

 

 

 

 

Творчий колектив бібліотеки