Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Візит делегації представників Республіки Азербайджан

23 грудня до Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» прибула делегація представників Республіки Азербайджан, метою візиту якої були урочистості присвячені 650-річному ювілею великого азербайджанського поета Сеїда Імадеддіна Насімі. Відповідно до плану перебування гостей в університеті, спочатку делегація зустрілась із представниками адміністрації, відвідала фотовиставку, присвячену 120-літтю Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» та науково-технічну бібліотеку, де ознайомилась із виставкою раритетних видань.

  

Основні активності відбулися в івент-центрі «CoLibry» Науково-технічної бібліотеки НТУ «Дніпровська політехніка» за підтримки Посольства Республіки Азербайджан в Україні та Громадського об’єднання «Об’єднаний Конгрес азербайджанців України у Дніпропетровській області». Почесними гостями були Голова ОКАУ Наджаф Ахмедов, Голова Ради ОКАУ Сулейман Рахманов.

  

Модератором свята виступив директор бібліотеки Геннадій Онищенко, який презентував творчість Насімі й читав його вірші, вперше перекладені українською мовою. Долучились до заходу представники  Кафедри філології та мовної комунікації та кафедри Обліку та аудиту.

  

Азербайджанська діаспора зі свого боку ознайомила присутніх з особливостями своєї культурної спадщини.

  

Результатом цієї зустрічі стало підписання «Протоколу про наміри». Також велись перемовини про створення Азербайджанського культурного центру на базі Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

  

Першим кроком сумісної співпраці був подарунок до фондів бібліотеки книг, що знайомлять нас зі славним Азербайджаном.