Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Коваленко В.В. Защита металлической крепи от коррозии с использованием торкрет-бетона

Коваленко В.В. Защита металлической крепи от коррозии с использованием торкрет-бетона : монографія / Гос. высш. учеб. заведение «Нац. горн. ун-т». - Д. : НГУ, 2012. - 107 с. + CD.

 У роботі проаналізовано чинники, які впливають на корозію металевого кріплення в гірничих виробках. На основі проведення прискорених корозійних випробувань визначено залежність перебігу процесу корозії від наявності окалини, мінералізації шахтних вод, а також зміни швидкості корозії від діючих навантажень, що дозволило прогнозувати корозійне зношування з урахуванням умов експлуатації. Побудовано номограму для визначення зміни несучої здатності СВП-профілів протягом терміну експлуатації з огляду на умови вугільних шахт на підприємствах «Добропіллявугілля» та «Павлоградвугілля». Розроблено склади сумішей торкрет-бетону, в яких було використано золу винесення як заміну частини цементу. Також було проведено аналіз захисної дії бетонних покриттів по відношенню до металу кріплення.

Для наукових та інженерно-технічних працівників інститутів і гірничодобувних підприємств. Може бути корисною аспірантам і студентам вузів.