Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Віртуальна виставка

Йдучи в ногу з часом, науково-технічна бібліотека Національного технічного університету "Дніпровська політехніка" віртуально знайомить користувачів з новими надходженнями.

View items...

Книг, виданих рідною мовою, стає дедалі більше. Це тішить, особливо, якщо прийняти до уваги той факт, що видання далеко не «одноразові» – їх хочеться переглядати, перечитувати і з кожним разом знаходити нові деталі і зачіпки для роздумів. Підібрані нами видання стануть у пригоді не лише дорослим – декілька корисних повістей тут знайде також і юне покоління читачів. Одним словом – знайомтесь, вибирайте, замовляйте!

View items...

До 180-ї річниці від дня народження Павла Платоновича Чубинського  – українського етнографа, поета, громадського діяча, учасника Київської громади, члена редколегії газети «Київський телеграф», одного із ініціаторів створення Південно-Західного відділу Російського географічного товариства, актора, режисера, автора вірша «Ще не вмерла Україна…», який став втіленням української національної ідеї та переріс в дух цілої української нації…

View items...

До дня народження Дмитра Яворницького (6 листопада 1855 р.), а також вшановуючи пам'ять видатного академіка, доктора суспільних наук, дослідника історії українського козацтва, археолога, етнографа, фольклориста, колекціонера, письменника, поета, культурного і громадського діяча України бібліотека пропонує добірку робіт науковців НТУ «Дніпровська політехніка», присвячених життю та творчій спадщині Дмитра Івановича Яворницького.

View items...

 Олесь Гончар – славетний представник української літератури, геніальний майстер слова, громадський діяч, яскравий виразник національного характеру, його історичної духовності. Прапороносець добра і світла. Творчість Олеся Гончара відома і шанована в світі. Свідченням високого авторитету письменника не лише в Україні стало присудження йому Міжнародним Біографічним центром у Кембриджі  почесного титулу «Інтелектуал світу 1993 року». 

View items...

 

"Він ніколи нічого не хотів для себе. Був красивий і гордий в юності і в високі свої літа"

Д. Білоус

View items...

 

«Я вірю у велике майбутнє України…»

В. І. Вернадський

Володимир Іванович Вернадський (1863-1945) був видатним вченим кінця ХІХ початку ХХ століття, знанням якого було затісно в рамках виділених тоді наук. Дослідження науковця випередили свій час, а його ідеї багато в чому були пророчими. 

View items...

Уперше «Кобзар» видано 1840 у Санкт-Петербурзі за сприяння Євгена Гребінки. У збірку ввійшло всього вісім творів: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ'яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи мої, лихо мені з вами». Вони були написані спеціально для «Кобзаря». Вони є своєрідним епіграфом не тільки до цього видання, але і до усієї творчості Тараса Шевченка.

View items...

Історія міста Дніпропетровська пов’язана з багатьма історичними персонами, чим може похвалитися далеко не кожний населений пункт України.

Імператриця Катерина ІІ , видавши Указ про укріплення Нової Дністровської  лінії, передбачила і заснування нової столиці Азовської губернії. Саме тоді, 11 січня 1776 року, пішов відлік історії нового міста – Катеринослава. Йому була відведена роль третьої столиці Російської імперії.

 

View items...

Це професійне свято представників українського кінематографу було засновано у січні 1996 року. Хоча перша зйомка в Україні була зроблена багато раніше, у вересні 1896 року в Харкові. Там фотограф Альфред Федецький зробив серію хронікальних знімків, а в грудні влаштував перший для України кіносеанс в оперному театрі Харкова.

 

View items...

Приглашаем читателей познакомиться с новыми зарубежными техническими журналами горной тематики, поступившими в фонд библиотеки в 2013-2014 гг.

View items...

До 215-річчя з дня народження великого поета, прозаїка, драматурга О. С. Пушкіна (1799 - 1837)

"Пушкін належить до числа творчих геніїв, тих найвидатніших історичних постатей, які, працюючи для справжнього, готують майбутнє, отже, не можуть належати тільки одному минулого"

В. Г. Бєлінський

 

View items...

До 155 - річчя від дня народження англійського письменника Артура Конан Дойла / 1859 - 1930 /

  

«Якщо і був Холмс, так це я сам.»

А. К. Дойл

 

View items...

Народне мистецтво в Україні є складним та багатогранним явищем культури. Воно органічно входить до життя народу протягом усієї історії людства. Митці своїми творами намагаються прикрасити побут людини, її життєдіяльність, сповідуючи основний принцип єдності краси і доцільності.

View items...

 «Занадто було б сміливо і дивно віддати Шекспіру рішучу перевагу перед усіма поетами людства, як власне поетові, але як драматург він і тепер залишається без суперника, ім'я якого можна б було поставити біля його імені».

 
 
В. Бєлінський

 

View items...

 До 205-ї річниці від дня народження Миколи Васильовича Гоголя.

Субстрат його мистецтва, мови і філософії

був українським, але він домагався і домігся

переплавити його в універсальну візію.

Юрій Луцький

View items...

Для кожного українця Тарас Шевченко означає дуже багато. Він невичерпний і нескінченний, у ньому наша історія, наша реальність. Україна - це Шевченко, Шевченко - це Україна.

              Він був поетом волі в час неволі,

              Поетом доброти в засиллі зла.

                                                         Була у нього незвичайна доля,

                                                         Та доля Україною була.

                                                                                      Д. Павличко

View items...

В рамках святкування 200-річного ювілею від дня народження Т. Г. Шевченка науково-технічна бібліотека НГУ пропонує добірку книг лауреатів Шевченківської премії із серії «Бібліотека Шевченківського комітету».

View items...

Меридіани виміряти,
Об'єкта зробити план,
Ви можете довірити
Тому, хто не профан
Картографіст прицільно

                                             Око мружачи у приладу,
                                             Картину видасть цільно
                                             Від річки до паркану.

View items...

Дмитро Лихачов, Чарльз Дарвін, Олександр Суворов ... Ці відомі імена знає, мабуть, кожен. А ось подробиці біографій цих великий людей відкриються тільки після прочитання книг із серії ЖВЛ.

View items...

Автограф - часткасерця на долоні.

За кожним - особистість і життя...

Берем перо перо лише коли в полоні

поваги, щирості і віри в майбуття.

                                         А. Дибріна

View items...

Одна з найстаріших структур університету має на меті удосконалювати видавничу діяльність у цьому закладі освіти, та постійне збільшення обсягів друкованої продукції для потреб університету.

View items...

Згідно з освітньою програмою Євросоюзу «Tempus», яка підтримує модернізацію вищої освіти у Східній Європі, Центральній Азії, Західних Балканах і Середземноморському регіоні, науково-технічна бібліотека ДВНЗ «НГУ» отримала...

View items...