Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Слабошпицький М. Ф. Поет із пекла

Слабошпицький М. Ф. Поет із пекла : романи / Михайло Слабошпицький. – К. : Грамота, 2008. – 831 с. – (Бібліотека Шевченківського комітету).

До книжки відомого українського письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка ввійшли три епічні твори. Роман-есе «Марія Башкірцева» розповідає про трагічну долю талановитої української художниці XIX ст. М. К. Башкирцевої. «Українець, який відмовився бути бідним» - про видатного українського бізнесмена й мецената з Канади Петра Яцика. «Поет із пекла» - роман-біографія про призабутого талановитого поета 20-50 років XX ст. Тодося Осьмачку.

Про роман М. Слабошпицького «Поет із пекла» багато писали. Він відзначений Шевченківською премією.

Стосунки з вітчизняною історією вибудувати автору було непросто, з огляду хоча б на її тривалу замовчуваність, плутаність і фальсифікат. Письменник пішов шляхом відбору і здійснив цей відбір вимогливо й зі смаком. Його мозаїка увібрала в себе найяскравіші факти, події і персоналії. Викладені вони добірною, зрозумілою мовою, стисло і яскраво. Книжкою автора охоплено прецікавий матеріал, знаний і менш знаний, від часу Київської Русі аж до зруйнування Запорізької Січі. Усі ті факти і події сумарно дають можливість простежити примхливі шляхи й путівці української історичної долі.