Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Тичина П. Г. Золотий гомін

Тичина П. Г. Золотий гомін : вибрані твори / Павло Тичина ; вступ. ст., упоряд. та прим. С. А. Гальченка. - К. : Криниця, 2008. - 606 с. - (Бібліотека Шевченківського комітету).

До книги «Золотий гомін” увійшли вибрані твори першого серед українських поетів лауреата Шевченківської премії - 1962 року - Павла Григоровича Тичини (1891-1967), який здобув визнання у слов`янському світі як геніальна особистість після публікації трьох збірок - “Соняшні кларнети” (1918), “Плуг” (1920), “Замість сонетів і октав” (1920).

Творчість П. Г. Тичини - неповторний, оригінальний внесок в українську та світову літературу. Новаторство в поетичній формі, витончена яскрава словотворчість, а також своєрідна музичність поетичних творів стала для широких верст українців ХХ і вже й ХХІ століття символічними - “тичинівськими” вершинами в поезії.

Будучи натурою цілеспрямованою і самовідданою в служінні всім близьким серцю видам мистецтва, Тичина відчув свою найбільшу силу в поезії.

“Золотий гомін” кращих поетичних творів П. Г. Тичини звучить як прекрасний і трагічний сплеск української душі.