Містичне на межі наукового

українського письменника, мандрівника і популяризатора науки Макса КІДРУКА, автора книжок «Не озирайся і мовчи», «Жорстоке небо», «Твердиня», збірки оповідань «Заради майбутнього» та фантастичної дилогії «Бот». Два з трьох його останніх романів – «Зазирни у мої сни» і «Де немає Бога» – входили до короткого списку премії «Книга року ВВС». Твори перекладено польською, російською, німецькою та чеською мовами.

Народився 1984 року у місті Рівне. У школі навчався у фізико-математичному класі з посиленим вивченням іноземної мови. 2001 року вступив на механіко-енергетичний факультет технічного університету у рідному місті (спеціальність – Теплоенергетика). На другому курсі самостійно освоїв програмування. Далі – почав працювати програмістом. Займався розробкою CAD-систем. 2005 року переїхав до Києва. Вступив в аспірантуру КПІ на теплоенергетичний факультет.

2007 року виграв грант на навчання за кордоном і, покинувши роботу, виїхав на проживання до Стокгольму (Швеція). На початку 2008 року вступив до аспірантури Королівського технологічного інституту (Стокгольм).

Подорожувати почав ще у 2007 році, коли приїхав на навчання до Стокгольму. Майбутній письменник спочатку мандрував Європою, але вже влітку класичність країн Старого світу набридла, і у 2008 він вирушив у тривалу подорож Мексикою. Це була перша велика мандрівка Макса за океан. Згодом він вирушає у ще одну подорож, цього разу до Південної Америки та острова Пасхі. Паралельно Кідрук починає займатися письменницькою діяльністю та збирати свої перші літературні нагороди: у 2009 році стає лауреатом конкурсу «Коронація слова», а також отримує диплом «Відкриття року» від книготоргової мережі «КС». У 2010 році отримує ще одну нагороду – ІІ премію конкурсу «Книга року від журналу «Корреспондент». В період з 2008 по 2011 рік подорожував більш ніж 25 країнами. 

З командою менеджерів запровадив презентаційні тури по містах України на підтримку своїх книжок.

Наприкінці 2014 року спільно з організацією «Література.РВ» запустив унікальний для України науково-популярний проект Quantum. Розповідаючи цікаво про сучасні досягнення науки, Кідрук має на меті зруйнувати стереотип «наука – це нудно», який часто нав’язують молоді у школах на уроках фізики чи хімії.

Зі слів письменника, він не полюбляє сумних, трагічних творів, книжок, які пригнічують: «Життя й без того несолодке, а тому мені геть не імпонують романи, які намагаються показати його ще гіршим. Я зростав на книгах Даррелла, Сетона-Томпсона, Твена, Лондона, котрі примушували посміхатись, надихали мене і додовали снаги долати усілякі життєві негаразди».

Луцька компанія ideil «оживила» нову книгу Макса Кідрука:

https://pershyj.com/p-lutska-itkompaniya-rozrobila-dodatok-dlya-knigi-maksa-kidruka-38918

Вперше на українському ринку дорослої літератури до книги Макса Кідрука було створено безкоштовний додаток для девайсів з операційними системами Android та IOS. Це експериментальний комерційний проєкт, задля збільшення продажів книги. В разі окупності проєкту додаток можна буде в подальшому доповнювати та розширювати для інших книг. Мета додатку – залучити до читання ту молодь, яка не читає взагалі.

Додаток працює в режимі доповненої реальності. Анімовує обкладинку, надає додаткові дані на основі спеціальних малюнків у тексті книги. З-поміж них фото, карти та аерознімки локацій у Рівному, де відбуваються окремі сцени сюжету, додаткові історії – короткі оповідання, що глибше розкривають світ книги та доповнюють сюжет, також є щоденник однієї з героїнь.

https://apps.apple.com/ua/app/max-kidruk/id1475886555

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kidruk

Повний відеозапис презентації роману #ДокиСвітло Макса Кідрука. Луцьк, 5 жовтня 2019, ІІ міжнародний фестиваль #Фронтера :

Вас може так само зацікавити

З Різдвом Христовим! Art

З Різдвом Христовим!

Цікаві факти про життя і творчість Ганса Крістіана Андерсена Art

Цікаві факти про життя і творчість Ганса Крістіана Андерсена

Презентація книги та настільної гри #ProМовУ Ксенії Тараненко Art

Презентація книги та настільної гри #ProМовУ Ксенії Тараненко

Під час карантину навчаємось за допомогою платформи дистанційної освіти MOODLE Art

Під час карантину навчаємось за допомогою платформи дистанційної освіти MOODLE