Освітні та наукові інформаційні ресурси відкритого доступу

1. Пошукові системи наукової інформації

BASE (Bielefeld Academic Search Engine) – гарвестер, пошук наукової інформації, сервіс від Університету Білефельд (Німеччина). 25,506,183 документів.

CiteSeer – Scientific Literature Digital Library and Search Engine.Приблизно 750,000 + документів. Крім пошукових функцій, сервіс індексу цитування та лінків у цитуванні

Google Scholar (Google Академія) – пошук наукової інформації від Google. Найбільш популярний сервіс пошуку наукової літератури (рецензовані статті, дисертації, книги, анотації тощо)

OAIster.org

Open Directory Project

SCIRUS – науково-орієнтована пошукова система, індексує понад 410 млн. спеціалізованих наукових веб-сторінок (журнали, веб-сторінки університетів, учених, навчальні матеріали,препринти, патенти, документи з тематичних та інституційних репозитаріїв та видавництв  відкритого доступу тощо)

World Cat – найбільший в світі зведений “бібліотечний каталог” від OCLC Online Computer Library Center, Inc.

2. Електронні бібліотеки

2.1. Універсальні ебібліотеки

Europeana – Європейська цифрова бібліотека. Понад 14 млн. текстів, аудіо, відео, зображень від 150 європейських бібліотек, музеїв тощо.

Google books – повнотекстовий пошук по книгах, які оцифровані Google та партнерами програми. Бібліотека містить як повнотекстові видання, так і окремі фрагменти. книги, які представлені для перегляду лише декількома сторінками для ознайомлення. Понад 15 млн. книг.

World Digital Library – Світова Цифрова Бібліотека (міжнародний проект, ініційований Бібліотекою Конгресу США). Доступ до різних типів цифрових матеріалів від 85 бібліотек, архівів, музеїв з 55 країн світу.

2.1. Тематичні ебібліотеки

Oregon Digital Library

Biodiversity Heritage Library

Institute of Archaeology and Anthropology Books and Manuscripts, University of South Carolina

French Studies EBook Collection, University of Western Ontario

3. Дисертації

American Doctoral Dissertations – майже 100000 посилань на американські дисертації 1933-1955 років

ADT (Australiasian Digital Theses Program) – дисертацій Австралії

Biblioteca Digital de Teses e Dissertacoes– дисертації Бразилії

Cybertesis – дисертації з Бразилії, Канади, Чілі, Франції, Гонконгу, Мексики, Перу, ІспаніїтаСША

DART-Europe -гарний міжнародний спільний проект різних університетів Європи

Deusche National Bibliothek -проект Німецької національної бібліотеки: всі дисертації з 1998 року

DissOnline – електронний архів академічних праць, створений та підтримується Національною Бібліотекою Німеччини. Понад 60 000 дисертацій і докторських робіт, захищених в Німеччині

Pakistan Research Repository – проект Комісії з Вищої Освіти країни, понад 5000 назв тез та повних текстів PhD дисертацій англійською мовою.

DiVA – дисертації та інші дослідницькі матеріали від 26 інституцій скандинавських країн

EThOS -Electronic Theses Online Service (EThOS) – Сполучене Королівство

NARCIS– Нідерланди

Networked Digital Library of Theses and Dissertations – NDLTD

National ETD Portal (South Africa) – дисертації Південної Африки

Pakistan Research Repository – проєкт Комісії з Вищої Освіти країни, понад 5000 назв тез та повних текстів PhD дисертацій англійською мовою

Theses Canada – зведений каталог канадських дисертацій

Університет Пола Сабатьє (м. Тулуза) – дисертації докторів наук. (У відкритому доступі з вересня 2007 року).

4. Наукова періодика

Наукова періодика України – Портал Національної бібліотеки України ім. В. І.Вернадського НАН України надає відкритий доступ до 1535 наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні, в основному за 2 останні роки, але окремі числа з глибоким архівом

Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України – ще один проект НБУВ спільно з ІПС НАНУ

Видавнича служба УРАН Проект “Наукова періодика України” -це загальнодержавна технологічна платформа на базі Open Journal Systems (OJS)

Directory of Open Access Journals – Директорія журналів вільного доступу. Портал надає доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. 6022 назв журналів, з них 2564 з постатейним пошуком. 17 журналів з України.

Electronic Journals Library (Elektronische Zeitschriftenbibliothek EZB) – портал доступу до 52340 назв журналів, серед яких 7104 оригінальні (існують лише в е-вигляді). Увага! Доступ до безкоштовних – 27 216 назв позначено зеленим!

NewJour

Scimago. Journal and Country Rank

Open Science in Ukraine – проект з комплексної підтримки наукових журналів в мережі Інтернет

Open J-Gate – портал доступу до 8221 журналів відкритого доступу (з них 5258 – рецензовані)

Список журналів відкритого доступу з права

Open Medicine

Nucleic Acids Research

Road – пошук наукових журналів на мапі світу.

5. Репозитарії (e-архіви, гарвестери)

Гарвестер української наукової інформації – можливість одночасного пошуку в усіх 19 зареєстрованих репозитаріях України (понад 25 тис. одиницьстатей, розділівкниг, дисертацій тощо)

OAIster – гарвестер наукової інформації. Понад 23 млн.записів

BASE (Bielefeld Academic Search Engine) – гарвестер, пошук наукової інформації, сервіс від Університету Білефельд (Німеччина)

OpenDOAR – (The Directory of Open Access Repositories) – понад 1800 репозитаріїв світу

ROAR (Registry of OA Repositories)

ScientificCommons.org – гарвестер, що забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих в відкритих репозитаріях усього світу(за протоколом OAI-PMH). Нині – понад 38 млн.

6. Іноземні та вітчизняні електронні ресурси відкритого доступу

ABC Chemistry – Безкоштовні повнотекстові наукові журнали з хімії. Архів поділений на 2 частини: журнали, які постійно доступні в Інтернеті, а інша частина – тестовий доступ та журнали, які тимчасово у вільному доступі

ADS (Astrophysics Data System, Digital Library for Physics and Astronomy)– Містить понад вісім мільйонів робіт з астрономії та фізики як з рецензованих, так і з не рецензованих джерел. Тези доступні безкоштовно в Інтернеті майже для всіх статей

AEA Journals– Повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.

arXiv– Безкоштовна служба розповсюдження та архів відкритого доступу наукових статей у галузі фізики, математики, інформатики, кількісної біології, кількісних фінансів, статистики, електротехніки та системних наук та економіки.

ChemSpider. Search and share chemistry– Дозволяє відкрити найбільш повний вигляд вільно доступних хімічних даних за допомогою он-лайн – пошуку. Належить Королівському хімічному товариству.

CiteSeerX– Відкрита електронна бібліотека з комп’ютерних наук та пошукова машина за науковими публікаціями та препринтами

DOAJ (Directory of Open Access Journals) – Довідник журналів відкритого доступу, що індексує і забезпечує відкритий доступ до високоякісних, рецензованих журналів.

DOAB (Directory of Open Access Books) – Доступ до метаданих та повних текстів книжок академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет.

Getty Publications Virtual Library – Науково-дослідницька бібліотека, що містить видання з мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання он-лайн та для завантаження у PDF-форматі.

Hindawi – Близько 200 рецензованих науково-технічних журналів практично в усіх напрямках наукових досліджень. З січня 2007 р видавництво «Hindawi» прийняло модель Відкритого доступу до своїх журналів.

Ingenta – Постачальник контент-послуг для видавничої галузі, що базується в Оксфорді, Сполучене Королівство. Пропонує доступ до понад 28 тис. наукових журналів із широкими пошуковими можливостями.

Internet Public Library – Близько 3000 електронних газет та журналів з багатьох галузей знань усіх країн світу.

J–STAGE (Japan Science and Technology Information Aggregator, Electronic) – Японський портал наукової інформації, надає доступ до понад 800 наукових журналів з різних галузей знань.

The OAPEN Library – Містить вільно доступні наукові книги, переважно в галузі гуманітарних та суспільних наук. Надає послуги видавцям, бібліотекам у сферах зберігання, розповсюдження та цифрового збереження.

WDL -Всесвітня цифрова бібліотека – Проект Бібліотеки Конгресу США за підтримки ООН з питань освіти, культури та науки та у співпраці з бібліотеками, архівами, музеями, навчальними закладами та міжнародні організації з усього світу.

Wiley Open Access– Проект відкритого доступу авторитетного наукового видавництва JohnWiley & Sons, Inc., в межах якого видаються близько 40 рецензованих он-лайнових журналів в галузі біологічних, хімічних та медичних наук.

Діаспоріана – українська діаспорна електронна бібліотека, заснована Олегом Богуславським 2011 р. Орієнтована на широкі кола користувачів і спрямована на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення.

Е-books directory – Каталог електронних книг – це щодня зростаючий список посилань на вільно доступні книги, документи та конспекти лекцій.

Чтиво / Chtyvo – є однією з найбільших українських е-бібліотек. Містить твори з різних жанрів художньої літератури, а також публіцистичні, навчальні та наукові книги, статті, нариси тощо.

Вас може так само зацікавити

21 березня Всесвітній день поезії Art

21 березня Всесвітній день поезії

Видатний майстер документально-художньої прози Art

Видатний майстер документально-художньої прози

Дебют Івенту, або Запрошуємо до… Art

Дебют Івенту, або Запрошуємо до…

Нові автореферати дисертацій Art

Нові автореферати дисертацій