Щастя – поняття суб’єктивне, але щасливим бути заслуговує кожен

Бути щасливим – це значить пізнати,

знайти самого себе.

Г. Сковорода

Кожна людина хоча б один раз у своєму житті замислювалась над тим, що для неї щастя і чи існує воно взагалі. Це досить-таки непросте запитання, це одвічна тема.

Щастя – неодмінна частина нашого життя, те, без чого ми не можемо існувати.

Щастя – відчувати, що ти потрібен людям, відкривати невідане, відчувати красу рідної землі чи віднайти себе в професії. І у кожного воно своє.

Погодьтеся, щастя – явище незамінне…

У 2012 році ООН своєю резолюцією №66/281 проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя. На думку засновників Дня щастя, свято покликане показати, що щастя є однією з основних цілей людства.

Таку дату обрали не випадково: 20 березня – день весняного рівнодення. Практично в усьому світі день дорівнює ночі, що є символом рівності усіх жителів планети, вважають в ООН.

Щороку, приурочений до цього дня, публікується Міжнародний індекс щастя, який враховує рівень доходу, очікувану тривалість життя, ступінь соціальної підтримки, особистої свободи, ставлення людей до корупції і щедрість народу.

Цікаво, що ініціатива установи Міжнародного дня щастя надійшла з невеликої гірської країни – Бутану. Вважається, що жителі Бутану є найщасливішими людьми в світі – чемпіонами за коефіцієнтом Валового Національного Щастя (Gross National Happiness Index).

Вчені стверджують, що щастя людини врешті визначається трьома факторами: генетикою, життєвими обставинами та свідомими вчинками.

Філософ-просвітник Дідро говорив: «Найщасливіша людина та, хто дарує щастя найбільшій кількості людей». Звідси випливає: допомагайте близьким, друзям і зовсім незнайомим людям. Що може бути краще за вдячний погляд чи посмішку? Чи не у цьому щастя?

Що стосується традицій, то поки їх не так багато, адже Міжнародний день щастя – зовсім молоде свято. Як правило, в цей день проводять лекції та тренінги, учасники яких розповідають про значення щастя для людини і діляться ідеями з поліпшення побуту. Влаштовуються презентації книг, присвячених темі щастя. В освітніх установах розповідають про важливість позитивного ставлення до життя і оточуючих. А звичайні люди просто відправляють своїм друзям і близьким вітання з побажаннями всього найкращого.

Виявляється, наше щастя завжди поруч із нами і тільки змінивши себе, позбувшись від егоїстичного прагнення «мати», змінюється й усе навколо нас. І тільки в такому випадку можна досягти стану «бути» щасливим — стану вищого щастя. Ось що таке щастя!

Рецепт щастя, або як стати щасливою особистістю: – Більше рухатися – рух допомагає знизити рівень стресу

– Спеціально посміхатися, коли треба підняти собі настрій – м’язи обличчя, що відповідають за міміку, посилають повідомлення про посмішку в мозок. У результаті людина відчуває себе щасливішою

– Висипатися по 7-8 годин щодня – варіант виспатися на вихідних про запас не підходить

– Менше користуватися гаджетами – вони відбирають час і відволікають від справжнього життя

– Вихлюпувати негатив не через крики й суперечки – а описуючи почуття на папері. Це допоможе проаналізувати причини емоцій і знайти спосіб уникати подібного в майбутньому.

Міжнародний день щастя відзначають практично у всіх країнах світу. Але найактивніше Міжнародний день щастя відзначається в соцмережі. Зазвичай 20 березня інтернет-користувачі відправляють один одному віртуальні листівки, вірші-поздоровлення та інші приємності, здатні зробити їхніх одержувачів трішки щасливішими.

Якщо ви підтримуєте це свято, і вважаєте, що оточуючі вас люди заслуговують на щастя, почніть з простого — 20 березня 2021 року пошліть своїм друзям і близьким поздоровлення, в яких побажайте їм кращого життя і всього якнайкращого . Підтримуючи одне одного, ми зробимо світ добрішим, а значить щасливішими.

Живіть з блиском в очах, з щастям в душі і з надією в серці! Бажаємо всім бути щасливими і ділитись щастям!

За матеріалами відкритих джерел

Вас може так само зацікавити

Доступ до системи міжбібліотечного абонементу RapidILL Art

Доступ до системи міжбібліотечного абонементу RapidILL

Презентація нового видання Галини Алексєєвої «Тіні минулого століття. Із щоденника Валі Терпигорєвої» Art

Презентація нового видання Галини Алексєєвої «Тіні минулого століття. Із щоденника Валі Терпигорєвої»

З Різдвом Христовим! Art

З Різдвом Христовим!

Конкурс на кращу назву та логотип Хабу Art

Конкурс на кращу назву та логотип Хабу