Співпраця з GIZ продовжується…

13 травня 2019 року за підтримки Німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у рамках спільного проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є однією з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду на базі НТУ “Дніпровська політехніка” відбувся стратегічний воркшоп робочої групи зі створення громадської спілки “Культурна Ліга Сходу” (КЛС), ідея якої народилася у грудні минулого року.

З того часу, як науково-технічна бібліотека Дніпровської політехніки – перша університетська бібліотека в Україні – стала партнером німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ (січень 2018), на базі університету проведена вже ціла низка заходів, направлених на підтримку бібліотек та закладів культури у їхньому прагненні до оновлень, перетворень, змінення формату своєї діяльності, підвищення професійних компетенцій працівників, створення творчої моделі взаємовідносин між користувачами та бібліотекарями, а також відродження бібліотеки як місця залучення громадськості до креативних інноваційних проектів, як центру творчості та співробітництва.

Розквіт національної культури, свідоме громадянське суспільство, розвинена та цікава інфраструктура міст і сіл, активність, небайдужість населення – дуже прості чинники, які вплинули на ідею створення Культурної Ліги Сходу.

Цього разу стратегічна зустріч робочої групи КЛС під патронатом досвідчених менеджерів компанії GIZ Андрія Гарбузи (радник GIZ, м. Київ), Ігоря Зубко (експерт із юридичних питань) та Ольги Косянчук (координатор проекту GIZ) була присвячена розробці та створенню зразків нормативних документів, які покликані зафіксувати основні цілі і напрями роботи, щоб регулювати та забезпечувати продуктивну діяльність КЛС, а саме:

Проект Статуту громадської спілки “Культурна Ліга Сходу”:

  • фіналізація цілей КЛС у статуті;
  • вищі керівні, контрольні та виконавчі органи;
  • структура управління;
  • функціонування робочих, експертних груп тощо;
  • місцезнаходження;
  • кандидати до керівного складу та уповноважені особи;

Проект Положення про членство у громадській спілці “Культурна Ліга Сходу”:

  • визначення членства;
  • порядок вступу і виходу;
  • відповідальність;
  • членські внески;

а також визначення дати установчих зборів, створення Fb-сторінки асоціації тощо.

Але, забігаючи наперед, скажемо, що розпочалася зустріч учасників стратегічної сесії обміном враженнями за кавою від навчальної поїздки до Латвії, організованої у квітні 2019 р. компанією GIZ. Поїздка додала учасникам робочої зустрічі досвіду та вкотре утвердила в розумінні, що курс на оновлення обрано правильний. «Латвія, як і кожна пострадянська країна, пережила цілу низку перетворень. Той факт, що вони випереджають нас у розвитку на добрі 10-15 років, на жаль, зрозумілий без коментарів. А от те, що одним із пріоритетів цього розвитку є культура – це дійсно вражає»: – так коротко учасники латвійської подорожі підсумували свої емоції від побаченого.

Перед тим, як перейти до обговорення таких серйозних питань, модератори заходу запропонували учасникам закріпити набутий на попередніх навчальних зустрічах досвід та спробувати використати його у вирішенні таких питань:

  • навіщо об’єднувати зусилля культурних закладів Сходу України;
  • переваги міжрегіональної співпраці;
  • які ризики вбачаєте в роботі КЛС;
  • які ідеї для спільної роботи краще реалізувати в КЛС (теми, ідеї, напрями діяльності) тощо.

Під час воркшопу обговорили можливість передачі набутих знань, завдяки тренінговій програміGIZ,іншим працівникам закладів культури та бібліотек області( в подальшому України).
Учасників заходу об’єднує спільна мета-долучення до європейських цінностей та використання сучасних методів здійснення проектної діяльності!

Вас може так само зацікавити

Увага! Карантин Art

Увага! Карантин

Творчий вечір Марії ДРУЖКО Art

Творчий вечір Марії ДРУЖКО

Освітні та наукові інформаційні ресурси відкритого доступу Art

Освітні та наукові інформаційні ресурси відкритого доступу

Нові автореферати дисертацій Art

Нові автореферати дисертацій