Традиція дарування книг

Початком будь-якої бібліотеки стає певна книжкова колекція: чи то благодійний дар, чи куплені за державний або приватний кошт книги та журнали.

І коли директором новонародженого у 1899 році Катеринославського Вищого Гірничого Училища був призначений гірничий інженер Сергій Миколайович Сучков, який на той час працював у Харкові й був редактором-видавцем «Гірничозаводського листка», він передав Училищу понад 2500 примірників книг та періодичних видань, чим поклав початок бібліотеці.

Сергій Миколайович звернувся також з листами до різних установ і вчених з проханням передати до КВГУ потрібні для навчання студентів та науково-дослідної роботи викладачів видання, а також мінералогічні матеріали для музею. У такий спосіб почав формуватися бібліотечний фонд вітчизняних та іноземних видань за дисциплінами, що викладалися у навчальному закладі.

В користування студентам, викладачам, співробітникам дарувальниками було передано чимало іменних колекцій. Про це свідчать списки благодійників, що регулярно друкувались на сторінках «Відомостей КВГУ».

З того часу минуло понад 120 років, а закладена першим керівником нашого університету, а тоді – Вищого Гірничого Училища – традиція живе й розвивається. Наша бібліотека має право пишатися іменними колекціями і книжковими дарунками професорів, викладачів, підприємців, діячів культури і мистецтва, державних діячів, представників різних сфер діяльності, а також закладів науки і культури, фондів.

Перелік осіб, що сприяли і сприяють поповненню бібліотечних фондів виданнями з різних галузей знань, досить численний.

Це професори Л. Д. Шевяков, О. М. Терпигорєв, що перебували біля  витоків університетської історії; професори С. А. Волотковський, Г. Г. Півняк, О. М. Шашенко – засновники відомих наукових шкіл і напрямів; перший заступник Міністра геології УРСР Ю. В. Буцик, директор бібліотеки (1969-1990) Н. О. Фоменкова, проректор університету А. Ф. Косолапов, поетеса Наталка Нікуліна та багато інших. І він поповнюється новими прізвищами, адже процес триває.

У 1990 році професор Я. Е. Некрасовський передав до університету особисту бібліотеку, яка була перевезена співробітниками бібліотеки з м. Пушкіна (Ленінградська обл.)

Серед тих, хто дарує книги є працівники радіо та телебачення, письменники, журналісти, викладачі, співробітники університету.

В іменних колекціях книг можна знайти унікальні автографи відомих людей науки, літератури, мистецтва, політичних діячів, таких як: Б. Є. Патон, А. К. Шидловський, С. Б. Тулуб, В. М. Литвин, М. С. Сургай, В. І. Нестеренко, М. З. Згуровський, О. В. Соснін, В. В. Домарьов

Серед наших дарувальників Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека, музей «Літературне Придніпров’я» та ін. Фонди бібліотеки поповнюються і шляхом надходжень з Краківської гірничо-металургійної академії, з якою університет має давні наукові стосунки; за рахунок книг, подарованих українською діаспорою Канади, СЕЙБР-фондом «Світло», Корпусом Миру США в Україні, Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого, Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського тощо.

Вас може так само зацікавити

З Великоднем! Art

З Великоднем!

8 травня Україна відзначає День памʼяті та примирення за європейською традицією Art

8 травня Україна відзначає День памʼяті та примирення за європейською традицією

Факультатив «Азербайджанський мультикультуралізм» Art

Факультатив «Азербайджанський мультикультуралізм»

#30річчяУкраїнськоАзербайджанськихДипломатичнихВідносин Art

#30річчяУкраїнськоАзербайджанськихДипломатичнихВідносин