Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Повертаючись до традицій

З 14.05 по 21.05. 2018 р. до Дня української вишиванки (17 травня) у залі гуманітарних видань (1/11) діє виставка-перегляд Невмирущий оберіг – вишита сорочка.

У наших предків були такі речі, які не лише символізували певні почуття, уявлення, але й були покликані захистити від злих сил, забезпечити здоров`я, добробут і спокій у родині. Вони супроводжували у повсякденному житті, але особливо активно використовувались у святкуванні. Однією з таких речей є вишиванка – символ здоров`я, краси, щасливої долі, родової пам`яті, любові, святості, це справжній оберіг. Народ ставився до вишиванок як до святині. Вони ревно зберігалися й передавалися з покоління в покоління, з роду в рід як родинні реліквії. Кружала, зубці, ромби, зигзаги – знаки, які символізують землю й воду, людей і тварин, птахів і рослин. Вони складають орнамент – сюжет, який може прочитати досвідчена людина.

 

Сорочку мати вишила мені

Червоними і чорними нитками,

Два кольори мої, два кольори,

Оба на полотні – в душі моїй оба.

Червоне – то любов, а чорне – то журба

                                                                                                                    (Д. Павличко)

 

Запрошуємо всіх бажаючих до читальної зали гуманітарних видань науково-технічної бібліотеки (1/11)