Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Літературно-музична композиція Людмили Некрасовської "Під небом Парижа"

18 жовтня 2016 року у викладацькій читальній залі ім. Н. О. Фоменкової науково-технічної бібліотеки відбувся поетичний вечір Людмили Некрасовської.

 

Неодноразово мандруючи Європою, Людмила захоплювалася тамтешніми краєвидами. Знамениті палаци, музеї, собори, театри, площі, парки, сади… Все це надихало на створення віршованих нотатків, які згодом склалися в поетичний цикл «Міста світу».

Цього разу була запропонована одна із частин циклу — літературно-музична сторінка «Під небом Парижа».  

 

На екрані калейдоскопом кружляли неймовірні красоти чарівного міста — відомі історичні ікони: Ейфелева вежа, Нотр-Дам де Парі, Версаль, Лувр. А в залі лунали поетичні присвячення людському розуму і таланту, який створив дивовижні скарби всесвітньовідомої столиці. Неперевершена мелодія Юбера Жиро «Під небом Парижа» у виконанні Олени Маслової створила романтичну атмосферу.

 

Відкрила зустріч директор бібліотеки О. Н. Нефедова. Вона зазначила, що поетеса знана не тільки в гірничому університеті. Її творчість відома як в Україні, так і далеко за її межами, бо має автор в своєму доробку 13 поетичних збірок і 44 книги, створених у співавторстві. Більше 50-ти її віршів покладено на музику композиторами України, США. Друкувалася в антологіях, щорічниках, журналах та альманахах України, Росії, Ізраїлю, США, Іспанії, Німеччини, Греції, Великобританії, Голландії. Вірші перекладені на українську, англійську, іспанську, есперанто, іврит. Але перш за все — вона випускниця Дніпропетровського гірничого інституту (1979), керівник літературної студії «Уголёк», в якій багато років назад, ще за студентських часів, робила свої перші кроки.


Приєднався до присутніх і ректор  НГУ академік НАН України Г. Г. Півняк, який, незважаючи на щільний розклад, знайшов хвильку часу, щоби засвідчити свою повагу Людмилі Некрасовській,  власноруч подарувати квіти автору чудових поезій і висловити подяку чарівній жінці, яка своєю працею вносить  лепту в зміцнення престижу гірничого університету на ниві гуманітарного виховання та залучання, насамперед студентства, до світу мистецтва. Бажаючи Людмилі натхнення і нових творчих досягнень, Геннадій Григорович висловив сподівання: «… до 120-річниці університету (яка, між іншим, не за горами) будуть створені нові цікаві рядки і про університет, і про студентство, це дуже важливо для нас в цей нелегкий час, бо ваша поезія надихає…»

Наприкінці зустрічі Людмила Віталіївна висловила подяку за сприяння в організації заходу та обіцяла продовжити віршовані подорожі славетними містами світу.

***

Ах, сентябрьский Париж!

                                     Я стобою встречалась опять,

Чтобы с Эйфеля башни

                                             на Марсово поле взирать,

С наслаждением слушать мелодии

                                                                       Шарля Гуно,

Чтобы улиц бурлящих испить молодое вино.

Чтоб тобой надышаться,

                                 тобой вдохновиться, творить…

Чтобы снова по-русски

                                             с тобой о любви говорить.

 

***

Парижанка(Эйфелевой башне)

«Бесполезная» горожанка

Не вводила людей в обман,

Став изысканной парижанкой

И любимицей парижан.

Разукрашенная огнями —

Смотрит с лёгкостью с высоты,

Чтобы мы изменили сами

Понимание красоты.        

                        

                                                                     ***

Когда восторги от Парижа

Уйдут как вешняя вода,

Когда душе намного ближе

Другие будут города,

Когда иные интересы

Определят иной престиж,

Вернусь в Париж (он стоит мессы,

Неописуемый Париж!),

Чтоб, восхищением объятой,

Услышать «Фауста» Гуно,

Дышать французским ароматом

И пить французское вино,

Волненье превозмочь не в силах,

всё описать, как реалист,

и легкий ворох слов красивых

стихами высыпать на лист.

 

 

Відділ громадської інформації

                                           НТБ НГУ