Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

«НГУ об'єднує контитенти»

21 листопада 2017 року у Центрі культури української мови імені Олеся Гончара відбулося відкрите засідання Клубу Інтернаціональної Дружби «Співдружність» під гаслом «НГУ об’єднує континенти». Під керівництвом доцента каф. Історії та політичної теорії Валентини Луценко студенти трьох континентів організували віртуальну подорож країнами, з яких вони приїхали на навчання до Гірничого, а саме — Таджикистану, Туркменістану, Монголії, Китаю, Лівану, Палестини, Нігерії, Зімбабве, Демократичної Республіки Конго, Гвінеї, Камеруну, Малі та Анголи.

На заході були присутні студенти та викладачі, співробітники університету, всі, хто відкритий до спілкування та небайдужий до культури інших країн. За активної підтримки співробітників науково-технічної бібліотеки у пізнавальних цілях був розгорнутий тематичний перегляд науково-популярних видань про країни Азії та Африки.

 

Під звуки пісні «Зеленеє жито, зелене» у національних костюмах на сцену вийшли студенти — гідні представники своїх країн. Гості святкового засідання КІДу мали можливість почути вітання французькою, англійською, португальською, таджицькою, туркменською, арабською та іншими мовами. Іноземні студенти продемонстрували не тільки хороші знання української, російської мов та географії, але й свої артистичні та ораторські здібності. А як вони співають українськіх пісень! Їхнє виконання «Чорнобривців насіяла мати…» було неперевершеним!

Яскравими виступами та цікавими розповідями про свою Батьківщину іноземні студенти презентували свої країни. Лі Гуаньнань з Китайської Народної Республіки розповів про те, що Китай це не тільки країна високих технологій і розвинених мегаполісів, але й дивовижне втілення традицій, культури, любові до природи.

Монгольські студенти Гантушиг Баясгалан и Ерденебулган Тувденрагчаа розповіли про величезну пустелю Гобі, національний парк Горхі-Терелж, найвищу кінну статую у світі й відповіли на поставлені запитання.

Азамат Рахматулаєв, Айболек Агаджанова і Гульшат Базарова з Туркменістану розповіли присутнім про свій рідний край. Ахалтекінські скакуни та колоритні народні весілля, знамениті, надзвичайно красиві килими, ніжний шовк і медові дині – головні національні особливості Туркменістану. Окрім іншого, тут можна на власні очі побачити, що означає культ особи по-туркменськи – і, прямо скажемо, не повірити, що таке можливо в 21 столітті. Чого варта хоча б золота статуя президента, що повертається за солнцем!

Про Гвінею, де офіційним національним спортом є настольний теніс, розповів Сако Абубакар Сідікі.

Говіана Домінгуш і Карлуш Малонда відзначили, що пляжі – головна родзинка Анголи, яка приваблює більшу частину туристів, адже океанічне узбережжя країни простягається на 1600 кілометрів. А прибережна пустеля Наміб – це найдавніша пустеля світу, їй понад вісімдесят мільйонів років!

На території Демократичної Республіки Конго розташована одна з найглибших річок світу, названа на честь республіки – Конго. Крім того, найстрашніший і найнебезпечніший вулкан Ньїрагонго також знаходиться на території цієї країни; слайди з його зображенням продемонстрували студенти з Демократичної Республіки Конго Лумієр Нсенга і Принс Кітва.

У залі панувала невимушена, дружня атмосфера. Непомітно пролетів час зустрічі, відкривши для присутніх багато цікавого про кожну із представлених країн. Слова щирої вдячності можна було прочитати в очах як учасників, так і гостей заходу.

Ми сподіваємося, що наші прагнення допомогти, стануть у пригоді всім учасникам інтернаціонального заходу. Адже пізнавання та розуміння інших культур дає нам змогу краще порозумітися в спілкуванні.

 

Читальна зала гуманітарних видань