Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Вебінар на тему «Підбір та аналіз наукових видань для публікації власних досліджень»

29 листопада  у студентській читальній залі науково-технічноюї бібліотекою було організовано доступ до вебінару  «Підбір та аналіз наукових видань для публікації власних досліджень» (про ресурси платформи Web of Science для наукової діяльності)


Тези: Як підібрати видання для публікації? Про що говорить імпакт-фактор, квартиль і інші показники в Journal Citation Reports. Скільки коштує публікація? Чи можна опублікуватися в міжнародному виданні безкоштовно? Як оформити перелік літератури? Хто створює хижацькі видання як не стати їхньоюї жертвою. Як перевірити куди мене запросили публікуватися?


Наукове співтовариство не перестає дискутувати, чи слід публікуватися в комерційних виданнях, даючи видавцям заробляти на цьому, чи робити свої досягнення максимально публічними через відкриті системи. У той же час, поки дискусії тривають, навряд чи можна знайти солідний закордонний університет, в якому б відмовилися від підписки на найпопулярніші комерційні бази даних.


Однак в Україні досі лише одиниці з найбільших вузів могли дозволити собі таку підписку на власні кошти. У нинішньому році МОН вирішило змінити цю ситуацію і фінансово підтримати централізовану підписку, щоб дати можливість якомога більшій кількості наших вчених користуватися такими базами даних.


Найпопулярніший в науковому світі - Web of Science і Scopus, що стали не просто базами наукових видань та публікацій, а й інформаційними платформами з багатьма додатковими корисними аналітичними сервісами. Важко говорити про якість вищої освіти, якщо користуватися застарілої або сумнівною інформацією.


Міністерство освіти і науки України зробило все можливе, щоб знайти бюджетні кошти для забезпечення такого доступу. Ці кошти були використані максимально ефективно: підключалися до баз через Державну науково-технічну бібліотеку, що дозволило як оптовому покупцеві здешевити вартість передплати в розрахунку на один університет.

        


Завдяки пільговими умовами, виділених коштів вистачило на підписку доступу для 68 установ у Scopus і для 64 установ - в Web of Science.
Саме ці бази даних є якісним ресурсом для пошуку і аналізу інформації. Науковці повинні знати ці бази і прагнути публікуватися в визнаних виданнях.

Цей вебінар був корисний для науковців університету та співробітників бібліотеки.