Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

"Двадцять років з Гірничим!"

20 грудня у викладацькій читальній залі ім. Н. О. Фоменкової пройшов оригінальний творчий вечір відомої письменниці, співробітниці Центру культури української мови ім. Олеся Гончара Лесі Степовички.

     У прикрашеній новорічними ялинками читальній залі, зібралися шанувальники поетичного слова. Ще до початку заходу лунали пісні у виконанні улюбленого співака пані Лесі - Святослава Вакарчука. За доброю традицією твори Лесі Степовички експонувалися на підготовленій біліотекою виставці.

Зустріч розпочав директор науково-технічної бібліотеки Геннадій Анатолійович Онищенко, який знає пані Лесю ще за часів їх дружби з відомим поетом Віктором Коржем. Він розповів про вагомий внесок письменниці в розвиток сучасної української літератури та подякував за те, що вона відгукнулася на пропозицію бібліотеки провести свій вечір в її стінах.

     Відомий німецький музикант, альтист Лео Келер виконав українську народну пісню «Рідна мати моя» і фугу Баха.

Продовжилась зустріч фотопрезентацією, яку підготували та майстерно керували завідувач довідково-бібліографічного відділу Тетяна Олександрівна Недайвода разом з завідувачем відділу громадської інформації науково-технічної бібліотеки НГУ Наталією Аркадіївною Вітрук. Присутні переглянули сотню фото хвилюючих незабутніх моментів, які пані Леся метафорично розділила на два періоди – «роман з НГУ» (співпраця Спілки письменників з НГУ) і «шлюб з НГУ» (її трудова діяльність в стінах вишу). На фото можна було впізнати співробітників гірничого, які працюють й до нині. Цікаво було побачити усіх молодими.

- Вперше я прочитала про «горку» ще школяркою, про те що свого часу в гірничому виступав молодий Маяковський, - говорить Степовичка. – Тоді вразило, що «гірники»-технарі настільки цікавляться  поезією. У студентські роки мої сміливіші однокурсниці-модниці бігали в ДГІ, який славився танцювальними вечорами. Я була сором’ язлива та й одежки відповідної не мала. Та все ж доля привела мене на поріг цього прекрасного вишу у 1997 році, коли тут зацікавилися моєю поезією і покликали на вечір. Заслужений журналіст України Галина Андріївна Півняк відкривала через телебачення таланти земляків, а  ректор НГУ Геннадій Григорович Півняк підтримував і підтримує сьогодні митців – письменників, художників, музикантів. Благородний інтерес до людей мистецтва, який  започатковано тут ще в ХIХ столітті, зберігся у виші і в XXI, став давньою доброю традицією. В гостинних стінах НГУ, в гуманітарній аурі вишу почуваються комфортно представники всіх муз, за що я уклінно дякую адміністрації ВНЗ та керівництву бібліотеки, викладачам і студентам.  

Улюблена багатьма, харизматична, талановита поетеса читала громадянську та любовну лірику, свої поетичні переклади з Гессе, Рільке, Вертинського і вражала своїм артистизмом і філігранним володінням словом. 

На прохання знавців творчості Степовички поетеса прочитала улюблену багатьма присутніми поезію «Осінні люди»

Різнобічною є діяльність Лесі Несторівни: це й активна участь в усіх культурних заходах, що проводить Центр, тематичні виступи перед студентами, творчі зустрічі, публікації авторки про гірничий університет у ЗМІ та багато іншого. А ще у вересні було відкрито літературну вітальню «Вуглинка». Важливими рисами пані Лесі є її палке неспокійне і небайдуже серце, творча вдача плюс працелюбність і працездатність.

Тепло привітав добрим словом пані Лесю творчий колектив Центру культури української мови ім. Олеся Гончара на чолі з професором Світланою Ігнатьєвою. Проректор НГУ Юрій Тимофійович Хоменко подякував Лесі Степовичці за її активну і корисну діяльність в НГУ і висловив побажання, щоб цей «роман» письменниці з вишем тривав ще не одне п’ятиліття. «Спасибі за те, що Ви є в нас така!» - завершив він. 

 

    Директор бібліотеки висловив сподівання щодо нових творчих зустрічей, подальшої творчої співпраці та презентацій нових книг Лесі Степовички в цій залі.  

     Наприкінці Лео Келер виконав твір Франца Шуберта «Аве Марія».

А закінчилась ця тепла, незабутня зустріч Різдвяною поезією Лесі Степовички, яку читала авторка.

                                     Відділ громадської інформації НТБ НГУ