Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Зараз в каталозi

День Соборності України

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

Двадцяте століття залишило нам у спадок події минулого які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності. До таких подій належить день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року. Проголошення Акту про злуку було великою історичною подією в житті українського народу. Цей день назавжди залишиться в історії як свято Соборності України.

 

Акт Злуки був детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації.

У День Соборності головною традицією є побудова «живого ланцюга». Найперший українці створили 21 січня 1990 року. Тоді «живий ланцюг», в якому взяли участь 450 тисяч осіб, зв’язав Івано-Франківськ, Львів і Київ. Традиція прижилася і щороку повторюється в багатьох містах України.