Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

День Соборності України

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

Двадцяте століття залишило нам у спадок події минулого які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності. До таких подій належить день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року. Проголошення Акту про злуку було великою історичною подією в житті українського народу. Цей день назавжди залишиться в історії як свято Соборності України.

 

Акт Злуки був детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації.

У День Соборності головною традицією є побудова «живого ланцюга». Найперший українці створили 21 січня 1990 року. Тоді «живий ланцюг», в якому взяли участь 450 тисяч осіб, зв’язав Івано-Франківськ, Львів і Київ. Традиція прижилася і щороку повторюється в багатьох містах України.