Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Всесвітній день релігії

 

Щорічно у третю неділю січня відзначається особлива історична дата - Всесвітній день релігії (World Religion Day). Він проводиться з ініціативи ООН. Мета Всесвітнього дня релігій – інформування людей про єдину сутність всіх релігій і подолання розбіжностей між представниками різних конфесій. Девіз свята: «Релігія повинна бути причиною єдності». У центрі уваги цього свята - поширення необхідної інформації про релігії світу, про існуючі культи, а також заклики до більшої терпимості і порозуміння між людьми різної віри.

 

Численні народи, які населяють нашу планету, мають свою історію, культуру і релігію зі своїми переконаннями, обрядами і традиціями. Але в кожної вірі є однакові погляди на головні життєві цінності. У багатьох країнах в цей день проходять різні заходи - тематичні дискусії, семінари, круглі столи, виставки літератури, що сприяють встановленню миру і розвитку толерантності у всьому світі. Це найкращий час, щоб поділитися своїми думками з іншими людьми і більше дізнатися про проблеми своїх сусідів.

 

В історії людства відомо безліч різних релігійних традицій і вірувань. Серед них виділяються три найбільш поширені релігії – християнство, іслам, іудаїзм, мають численних послідовників в різних регіонах світу. Ще досить велика частина населення сповідує буддизм, індуїзм і зороастризм. Хоча практично всі релігії мають багатовікову історію, але є і ряд не цілком вивчених релігійних течій – наприклад, невеликих племен і народів, що живуть далеко від цивілізацій. Кожна релігія - це цінна спадщина людства і гідна уважного ставлення і вивчення.

 

У техногенному світі споживання все більш актуальною постає проблема гуманізації та в цьому питанні значну роль відіграє бібліотека та книга, зокрема література з релігієзнавства, як складова частина світової і національної культури. Тому бібліотека покликана адекватно реагувати на інтерес читачів до цієї літератури. Цей день дає хороший привід для роздумів про роль релігії в сучасному світі, що роздирається протиріччями. Всі ми хочемо миру, а релігія відображає гуманістичну ступінь розвитку соціуму, елементи загальнолюдської моралі ..

 

Отже і співробітники читальної зали гуманітарної літератури не залишилися осторонь та підготували тематичну виставку «Релігії світу. Що ми знаємо про них? ».

 

«Будь-яка релігія - спосіб прояви людинолюбства» (А Колодний). Тільки через милосердя, толерантність і діалог можна досягти взаєморозуміння. У Декларації тисячоліття, прийнятої ООН у 2000 році, терпимість оголошена фундаментальною міжнародною цінністю. При всьому різноманітті віросповідань, культур, мов люди повинні поважати один одного.

 

                                                        МИРУ ВСІМ НАМ!

Гуманітарна читальна зала