Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Книжковій серіі «Жизнь замечательных людей» - 85 років

«Единственное, что может направить нас

к благородным мыслям и поступкам –

это пример великих личностей».

А. Эйнштейн

Будь- яка культура має не лише унікальність і велич, але й свій звивистий, тернистий шлях. Неодноразово її події, факти «перекроювали» на потрібний лад. Але є, на щастя, культурні явища, які зберегли себе. Одне з них – книжкова серія «Жизнь замечательных людей», якій нещодавно виповнилось 85 років.

Найстаріша книжкова серія заснована у 1890 р. видатним просвітником Ф. Ф. Павленковим і є унікальним зібранням біографій видатних учених та культурних діячів свого часу. Павленківська бібліотека «ЖЗЛ» виходила з 1890 по 1915 рр. і мала успіх у читачів. Недарма нею зачитувались Н. Бердяєв, В. Вернадський, І. Бунін та інші.

85-літня історія «ЖЗЛ» досить багата. Ювілейний випуск серії вийшов у 1971 р. Це була книга М. В. Колесникової і М. С. Колесникова «Ріхард Зорге». Свого піку популярності серія досягає у 80 роки XX ст. У 2000 році вперше випуск книг здійснюється також в аудіоформаті (всього вийшло 8 книг). 

1500-м ювілейним випуском стає книга І. Н. Вирабова «Андрей Вознесенский» (2015).

Більш поширену інформацію можна отримати в «Каталоге ЖЗЛ», який вийшов друком у 2002 р. Він уміщує всі випуски, починаючи з «павленківських» книг.

Запрошуємо усіх бажаючих

 

                     Викладацька читальна зала