Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Навруз - Східний Новий рік

Слово «Навруз» означає «Новий день» (від «нав» — новий і «руз» — день). Так називається свято весни, перший день нового року, день весняного рівнодення, найвідоміший і поширеніший із свят персів — іранців, таджиків і афганців.
У кожній країні і в різних регіонах населення може відзначити цей день по-різному, але в Таджикистані, в основному, Навруз святкують з 21 по 24 березня. Ці дні є вихідними. За давніми джерелами, де вказано святкування Навруза — це священна книга «Авеста». Коріння свята йде далеко в історію, до 3000 років до н.е.

Традиції і обряди святкування Навруза в східних державах з деякими відмінностями до цього часу залишаються незмінними. Все це є однією з основ життя народів, які з давніх часів мають міцні і стародавні зв'язки.

В дні святкування Навруза влаштовують різні заходи. У дусі народних традицій влаштовуються кінні скачки, боротьба силачів та ін.

Велика увага приділяється підготовці святкового столу. На святковий стіл прагнуть не класти блюда з м'яса та інших продуктів з тварин, окрім молока. Символом Навруза та нового року є сумалак.

Представники таджицької діаспори в Дніпропетровську (Голова діаспори Раджабов Бегназар Піровіч) також самобутньо відзначають це свято. Для них Навруз є уособленням національної самобутності, додає натхнення на початку нових справ і досягнень.

Співробітники науково-технічної бібліотеки підтримують тісні дружні відносини з представниками таджицького студентства. У вузах Дніпропетровська навчаються 35 представників таджицької національності, в т.ч. 5 з них – в гірничому університеті. За ініціативи студентів до свята Навруз організовані масштабні виставки «Таджикистан – благословенная земля», «Поезія Сходу».

Значущою подією стали відвідини Президентом Таджикистану Емомалі Рахмоном Національного гірничого університету (16.11.2011г.), де він ознайомився з історією і сучасністю вузу. Також в університеті відбулася зустріч Емомалі Рахмона із студентами Національного гірничого університету та представниками таджицької діаспори Дніпропетровщини.

 Навруз, який став світовим святом, сприяє об'єднанню народів, викорінюванню конфліктів і відчуження між народами.