Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Cпівпраця з GIZ триває… Гостинний прийом у Львові

Відповідно до плану співпраці з GIZ (федеральна німецька компанія) відбулась навчальна поїздка в рамках 25-го Міжнародного книжкового форуму видавців директора бібліотеки Геннадія Онищенка до м. Львова щодо обміну досвідом стосовно інтеграції ВПО та інституційного розвитку бібліотек і будинків культури.

Знайомство з досвідом львівських колег розпочалося з мистецького об’єднання «Дзиґа», котре перетворилось в останні роки на локацію для елітного мистецького бомонду. Вражає інтер’єр цього приміщення: відчуття ніби перебуваєш в середньовіковому замку.

 Саме тут відбулась відверта розмова з експертами: Іриною Подоляк, заступницею голови комітету Верховної Ради України; Анастасією Нечипоренко, головним спеціалістом відділу менеджменту закладів культури, координатором бібліотек Львівської міської адміністрації; Богданом Тихолозом, директором музею Івана Франка щодо місця бібліотек у відкритому суспільстві.

Екскурсія до Центру Шептицького Українського католицького університету залишила відчуття катарсису. Найсучасніша бібліотека України, відкрита восени 2017 року, вразила своєю модерновою п’ятиповерховою будівлею, відкритим простором, комфортними місцями для роботи, виставковими зонами, конференц-залами, найсучаснішою літературою зі всього світу, вільним доступом до електронних матеріалів Бібліотеки Конгресу США, величезною кількістю позитивних відгуків (до 500 осіб щодня) та заходів культурно-виховного плану. Серед постійних відвідувачів Центру – пан А. Садовий – мер Львова.

Також поділилась своїм досвідом адміністрація громадських бібліотек м. Львова (Пазл-бібліотека, Медіатека «Мультиплекс», Урбан-бібліотека). Цікавою виявилась інноваційна організація простору для відвідувачів: поєднання ігрових зон, відпочинку, медіа перегляду, підготовки домашніх завдань зі школярами.

Знайомство з успішними практиками облаштування і роботи громадських просторів у Львові відбулось у коворкінг-кав’ярні «Кримська перепічка», що відкрита ВПО та культурно-освітньому Центрі Довженка.

 

Насамкінець у рамках Львівського книжкового форуму після спілкування з видавцями та авторами відбувся обмін контактами та зав’язались партнерські стосунки.

Тож до плідної співпраці в подальшому та успішного впровадження побаченого вдома!

 

Геннадій Онищенко