Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Розвиток навичок партисипації та фасилітації групових обговорень

Німецьке товариство міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» з 28 по 30 листопада 2018 року у м. Запоріжжі організувало тренінг "Розвиток навичок партисипації та фасилітації групових обговорень: базовий рівень".

У теренінгу брали участь представники бібліотек та закладів культури із Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей. Навчання проводили Мар'яна Завійська - консультантка з питань залучення, керуюча партнерка Open Space.Works, фасилітаторка та асоційована партнерка Інституту колективного лідерства в Україні та Тарас Тимчук - незалежний консультант, співзасновник Open Space Works Cooperative. Співробітники науково-технічної бібліотеки університету теж брали участь у тренінгу, який проводився для того, щоб учасники мали змогу розвинути навички фасилітації, а саме:

  • отримати знання про природу партисипації;
  • вивчити та відпрацювати на практиці алгоритм та інструменти планування та проведення результативних зустрічей із залученням різноманітних зацікавлених сторін;
  • обмінятись практичним здобутим досвідом з залучення громади;
  • стимулювати мережування та взаємодопомогу між учасниками.

        

Майстерня мала блоки, в яких практикувались навички роботи у групах. Учасники тренінгу мали змогу не тільки вивчити конкретні аспекти роботи у громаді, а й отримати практичний досвід під час навчальних сесій. І, найголовніше, отримати зворотній зв’язок фасилітіаторам від учасників тренінгу.

          

Програма принесла максимальну користь, бо ті, хто брав участь у майстерні, це люди, які мають високу мотивацію для навчання, відкриті для нового (не завжди приємного досвіду) та зацікавлені отримати знання й навички для подолання викликів.