Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

GIZ та "Культурна Ліга Сходу"

Бібліотеки та заклади культури почали оновлюватись завдяки спільним інфраструктурним проектам з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Це призвело до необхідності підвищення професійних компетенцій у працівників. Нові суспільні виклики потребують появи нових послуг, це вимагає нових навичок та знань. Тому навчання працівників закладів культури та бібліотек, обмін досвідом, залучення їх до навчальних програм та візитів в інші регіони, дало поштовх до мережування, створення інформаційної платформи обміну досвідом та історій успіхів. Так виникла ідея створити міжрегіональну асоціацію.

 

11 грудня 2018 року Німецьке товариство міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» на базі НТУ "Дніпровська політехніка" провело стратегічну сесію для створення міжрегіональної асоціації "Культурна Ліга Сходу", претендентами на вступ до якої є 23 партнери.

          

У сесії брали участь 12 найбільш активних учасників спільного з GIZ проекту – директори бібліотек та будинків культури із Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей. Зустріч модерували Андрій Гарбуза, радник проекту GIZ та Тетяна Білецька, експерт з питань фандрайзингу та проектної діяльності (м. Київ).