Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

«Красота нехоженых дорог»

26 березня 2019 року у викладацькій читальній залі імені Н.  О. Фоменкової відбулася презентація нової книжки Людмили Некрасовської, дніпровської поетеси, знаної в Україні та за її межами, – «Красота нехоженых дорог».

 Вихід з друку нового видання – завжди значна подія для автора. Скільки вкладено сил, сумнівів, душі. Це і підведення певних підсумків, і устремління в майбутнє, де видніється зоря вже чогось нового, іншого... Але в свою чергу це свято також і для тих, хто шанує творчість і поклоняється таланту автора. От і цього разу віддані шанувальники зібралися в бібліотеці НТУ ««Дніпровська політехніка»» з тим, щоб привітати пані Людмилу з виходом нової – ювілейної двадцятої – поетичної збірки.

                      

З творчістю Людмили Некрасовської багато з нас знайомі давно. А для наших юних друзів, які сьогодні вперше будуть слухати її твори, ми готові повторити:

Некрасовська Людмила Віталіївна – член національної Спілки письменників України, голова Дніпропетровської обласної організації «Конгрес літераторів України». Член спілок письменників Іспанії, Великобританії, Росії, Ізраїлю. Відповідальний редактор відділу «Література для юнацтва» міжнародного творчого об'єднання дитячих авторів, випусковий редактор міжнародного художньо-публіцистичного інтернет-журналу для юнацтва «Ступени» та член редколегії міжнародного альманаху «Форум».

Автор та ведуча міжнародних літературно-музичних проектів «Міста світу» і «Сучасна поезія світу»; літературно-мистецького проекту «Поетичне осмислення біблійних сюжетів в живописі»; голова оргкомітету міжнародного фестивалю літературних видань «Редкая птица». Керівник літературної студії при бібліотеці НТУ «Дніпровська політехніка».

Автор 20 книг. Лауреат 13 міжнародних літературних премій, понад 80 разів ставала учасником різних міжнародних літературних конкурсів і фестивалів. Почесні звання: Почесний громадянин мистецтва (2007, Мадрид), Золоте перо Русі (2008, Москва). Публікувалася в антологіях, альманахах, журналах України та багатьох країн світу, вірші перекладені на різні мови.

       

У двадцятій збірці представлені нові вірші на теми, які надзвичайно хвилюють автора. І будь то громадянська, філософська, любовна лірика чи пейзажні замальовки; рядки, що присвячені рідному місту і тим місцям, де автору довелося побувати в недавні часи, або вірші про поезію, музику, живопис – вони відкривають відомого поета з нових сторін.

І "краса неходжених доріг" – це не тільки поетичні враження від нових поїздок. У цій невеличкій за форматом збірці автором вперше представлені притчі, переклади, художня проза. І це також нові, тобто, не ходжені перш дороги, пройтися по яких запрошує читача Людмила Некрасовська.

У заході приймали участь студенти-філологи гр. 035-18-1 першого року навчання Лобанова Владислава, Доброуменко Ауріка, Панченко Катерина, які разом з автором прочитали російську та українську версії віршів «Поле», «Ах, ти країно…», «Ніч не має кінця»:

          

Також поезії, які їм найбільш сподобались, читали співробітники бібліотеки Тетяна Валова, Наталія Вітрук:

      

Серед присутніх на святі були й учасники літературної студії «Угольок», якою має честь керувати Л. Некрасовська: Дея Тененбаум назвала книжку чарівною та прочитала посвяту автору – вірш, який надихнув її після ознайомлення з новою збіркою пані Людмили; щирі слова подяки та захоплення промовила Тетяна Деркач.

        

У залі панувала тепла, урочиста, піднесена атмосфера, частинку якої кожен зміг «поселити» у себе у серці.

 Про нову збірку віршів Людмили Некрасовської можна сказати – «мала штучка червінчик, а ціна велика»! Ми впевнені – неодмінно кожен охочий знайде в ній щось своє, те, що найбільш торкнулося душі, без чого вже не можна обійтися в ту мить, коли занурюєшся в незбагненний всесвіт поезії.

Тож, бажаємо пані Людмилі нових мандрів, нових приємних вражень, що будуть перетворюватися на незрівнянні поетичні рядки, яких з нетерпінням чекають її шанувальники!

     

 

Відділ громадської інформації НТБ

НТУ «ДП»