Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Новітня турецька література вже в Україні

17 квітня 2019 року на запрошення співробітників бібліотеки Дніпровської політехніки, до однієї із читальних зал, не зважаючи на дощову, похмуру погоду, завітали колеги із декількох вишів нашого міста. Відбулася творча зустріч із викладачкою Центру українсько-турецького співробітництва Дніпровської політехніки, видавчинею та перекладачкою Ольгою Чичинською, де мова йшла про турецьку культуру, мову, тенденції сучасної турецької літератури, яка є культурологічним містом між Сходом та Заходом.

 

Ольга Чичинська тричі брала участь у міжнародній майстерні перекладачів у Стамбулі. Співпрацювала з російськими та турецькими видавництвами. В 2014 році створила власне видавництво АЛЕМАК, що має на меті презентувати українському читачеві літературу Туреччини. Це дало змогу працювати незалежно, добирати першооснову на свій розсуд і смак.

Спочатку пані Ольга зробила екскурс у минуле — зародження турецької літератури кінця XII – початку XIII ст., потім перейшла до огляду видань сучасних авторів, розповіла про літературні тенденції нашої південної сусідки.

Колеги-бібліотекарі, які відвідали захід, були вражені, наскільки доступно, цікаво, повно, натхненно було розкрито зміст творів. Захопленість пані Ольги мимоволі передавалася слухацькій аудиторії. Відчувалася зацікавленість, закоханість у справу, якій вона присвятила багато років свого життя. В подальших планах видавчині - робота над декількома різножанровими романами турецьких авторів, художні переклади до яких потребують неабиякої майстерності, постійної уваги, забирають увесь вільний час.

Наприкінці зустрічі пані Ольга подарувала до фондів бібліотек вишів примірники видань, що вже вийшли з друку: Ханде Алтайли «Усе зіпсував шайтан», Асли Е. Перкер «Суфле», Туни Кіремітчі «Молитви лишаються незмінними».

Дякуємо за отримане задоволення. Бажаємо творчого натхнення та нових цікавих ідей, досягнення мети в усіх сферах життя, непереможної сили і переможної усмішки!

 

 

 

Відділ громадської інформації НТБ

НТУ «Дніпровська політехніка»