Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Іванченко Р. П. Золоті стремена

Іванченко Р. П. Золоті стремена: романи / Раїса Іванченко. – К. : Дніпро, 2009. – 839 с. – (Бібліотека Шевченківського комітету).

Це видання розпочинає серію історичних романів «Золоті стремена» відомої української письменниці, лауреата Шевченківської премії, заслуженого діяча мистецтв

України Раїси Іванченко, присвячених Київської Русі.

До цієї книги увійшли два романи з тетралогії про Поляно-Руську Подніпровську державу – « Зрада, або Як стати володарем» та «Отрута для княгині». У цих творах автор на підставі документальних джерел – літописів, хронік тощо – вводить читача в атмосферу життя Київської Русі. Тут діють державні володарі Аскольд і Дир (Тур), а також відомі державці Болгарії і Моравії, Візантії і Хозарії.

Письменниця піднімає проблеми правління династії Києвичів, династичного перевороту 882 року та утвердження династії Рюриковичів, а також вихід на міжнародну арену Київської Русі за правління видатної державної діячки – княгині Ольги.

З пітьми історії виринають яскраві постаті тієї доби – князі Ігор і Святослав, візантійські імператори Костянтин Багрянородний, Роман Лакапін, а також видатний болгарський полководець і просвітитель цар Симеон.

Авторові вдалося надзвичайно яскраво зобразити ту атмосферу підступів, чвар, змов, боротьби за владу не на життя, а на смерть, серед яких вистояла і утвердилася княгиня Ольга та Київська держава.