Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Малишко А. С. Далекі орбіти

Малишко А. С. Далекі орбіти : вибрані твори /Андрій Малишко ; вступ. ст. В. О. Базилевського.- К. : Криниця, 2004.- 606 с. - (Бібліотека Шевченківського комітету).

 Андрій Самійлович Малишко - одна з харизматичних постатей в українській поезії 30-х - 70-х років ХХ століття. У його творчості яскраво і навдивовижу предметно відображено непростий період у житті українського суспільства, котрий іменується радянським.

 Поет особисто брав участь у жорстокій Другій світовій війні, і твори воєнної тематики - це зразки високого трагізму і ліризму. Андрій Малишко — пристрасний трибун і ніжний лірик, автор текстів пісень, які стали всесвітньо відомими. Кращі твори поета входять до золотого запасу духовних цінностей українського народу.

Малишко - це пісня і балада, що саме в нього постали у повноті розмаїття і доскональності. “Рідна мати моя”, “Знову цвітуть каштани”, “Ми підем, де трави похилі”, “Вчителька моя”, “Чому, сказати, й сам не знаю”, “Цвітуть осінні тихі небеса” - без цих, як і без багатьох інших віршів поета, озвучених П. Майбородою та О. Білашем, не було б і широко знаних пісень, що дарували радість не одному поколінню.