Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Бабишкін О. К. Українська література на екрані : літературно-критичний нарис

Бабишкін О. К. Українська література на екрані : літературно-критичний нарис / О. К. Бабишкін. – Київ : Рад. письменник, 1966. – 199с.

Автор вперше простежує, як твори української класичної та радянської літератури дістали нове життя на екрані, розповідає про цікаві кінематографічні знахідки і неминучі втрати, пов`язані з перевтіленням літературних творів та їхніх героїв у кіномистецтві.
Від перших дореволюційних спроб через фільми німого кіно («Тарас Трясило», «Микола Джеря», «Василина» і «Навздогін за долею») до передвоєнних звукових фільмів («Назар Стодоля», «Богдан Хмельницький», «Вершники») іде безупинне становлення літературного героя в кіно. Книга знайомить читача з післявоєнними екранізаціями оповідань і повістей М. Коцюбинського, «Лісової пісні» Лесі Українки, «За двома зайцями» М. Старицького, «Бориславських оповідань» І. Франка, «Повії» Панаса Мирного, з втіленням в кінематографічні образи романів і повістей О. Гончара і М. Стельмаха, А. Шияна і Ю. Збанацького.