Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Листи до Олеся Гончара

Листи до Олеся Гончара : у двох книгах : Кн. 2 (1983-1995) / [упоряд., передм., прим., комент. М. І. Степаненка]. — Київ : Сакцент Плюс, 2016. — 735 с.

 У родинному архіві Олеся Гончара зберігається безцінний скарб — листи до письменника. Їх не десятки, а сотні й сотні. Колись цей епістолярій потрапить під прискіпливе око дослідників і неодмінно оформиться в книги, які опиняться з-поміж тих найавторитетніших видань, що дають ґрунтовні відповіді літературознавцям, мовознавцям, культурологам, етнографам, історикам, соціологам, психологам на складні, суперечливі питання, пов`язані з розтягнутим у часі, не завжди передбачуваним процесом нашого державотворення, національного самоствердження.

До видання ввійшли подані за автографами в хронологічному порядку (1946-1995 рр.) листи письменників, а також публіцистів, літературознавців, митців до всесвітньо відомого майстра художнього слова Олеся Гончара.