Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Дацишин О. П. Контактна довговічність і руйнування елементів конструкцій за циклічного навантаження

Дацишин О. П. Контактна довговічність і руйнування елементів конструкцій за циклічного навантаження : монографія / О. П. Дацишин, В. В. Панасюк ; НАН України, Физ.-мех. ін-т. – Київ : Наукова думка, 2018. – 287 с. – (Проект "Наукова книга"). – ISBN 978-966-00-1621-7

 

У монографії синтезовано результати досліджень авторів і наукових публікацій у галузі руйнування поверхневих шарів тіл, що циклічно контактують (деталей машин і зокрема, вузлів трибоз`єднань). Запропоновано розрахункові моделі та процедури обчислення напружено-деформованих станів у зоні стиснення тіл, що контактують, з урахуванням наявності у цій зоні дефектів типу тріщин. Розроблено методологію комп`ютерного дослідження процесів руйнування в зоні контакту елементів трибоз`єднання та оцінювання їх залишкового ресурсу за критеріями утворення типових контактно-втомних пошкоджень. Сформульовано рекомендації щодо оптимізації експлуатаційних параметрів з`єднань (рівень контактних навантажень, розміри і форми ділянок контакту, умови тертя і змащування, тріщиностійкість матеріалів тощо) для систем колесо-рейка, валки вальцювальних станків холодного прокату, полички-лопатки турбін.

Для наукових співробітників та інженерів різних галузей промисловості (залізничного транспорту, підшипникового та вальцювального машинобудування, енергетики, літакобудування тощо), а також для студентів та аспірантів відповідних спеціальностей.