Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

В. Сухомлинський

Доленга-Мостович Т. Кар'єра Нікодема Дизми

Доленга-Мостович Т. Кар'єра Нікодема Дизми : роман / Тадеуш Доленга-Мостович ; пер. з польської А. Павлишина. – Київ : Знання, 2015. – 383 с.

 

На сторінках роману відомого польського письменника Тадеуша Доленги-Мостовича (1898-1939) постає чоловік посередніх здібностей, без належної освіти, культури, досвіду, який приїздить із провінційного містечка до столиці, щоб знайти бодай якусь роботу, і за короткий час стає одним із провідних діячів держави. Перед ним схиляються, про нього пишуть у газетах, президент навіть пропонує йому стати прем’єр-міністром, сподіваючись, що він зможе врятувати країну від кризи. Чи може таке бути? Виявляється, може, якщо це комусь вигідно. Роман цікавий, легко читається. Вперше був опублікований у 1932 р. і мав сенсаційний успіх. Майже всі персонажі твору мали реальних прототипів. Він і сьогодні у Польщі належить до найбільш популярних творів. Події в романі мають багато спільного із сучасним життям в Україні.