Відкриваємо Європу разом

Рік Європи в Україні 2020 – стане національною інформаційною кампанією, яка була проголошена Президентом України . На сьогодні одним з основних напрямків зовнішньої політики України є європейська інтеграція. Саме тому з травня 2003 року в нашій державі започатковано святкування Дня Європи, що є символом єднання географічної Європи. ЄС – це сім’я демократичних Європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. Українська молодь — за європейський вектор розвитку інтеграції держави, бо наш народ із його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце. Рішення щодо увічнення дати проголошення Декларації Шумана шляхом святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції. Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі». Щорічно з нагоди свята у Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС відбуваються офіційні урочистості.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Також День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Оскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня . Цього року День Європи в Україні припадає на 16 травня.

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

З економічної точки зору європейський вибір підтверджує те, що ми прагнемо вільної торгівлі та ринкового розвитку народного господарства, з погляду науки – бажання інтегруватися в загальноєвропейську і світову науково-дослідницьку мережу, де ми, без сумніву, зможемо співробітничати на рівних.

Нарешті, так само, як і Європа, ми хочемо жити в мирі і добросусідстві, віримо, що економічна інтеграція – найдієвіший засіб стримування війни.

13 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про підтвердження курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу та першочергові заходи у цьому напрямі», якою підтверджується незворотність курсу України на європейську інтеграцію, метою якої є набуття членства в Європейському Союзі. Було також відзначено, що Україна як європейська держава, яка поділяє спільну історію та цінності з країнами Європейського Союзу, має право подати заявку на набуття членства у Європейському Союзі.

Впродовж останніх років, а особливо з початком у 2014 році російської агресії проти України, ситуація в Україні та події навколо нашої держави займають одне з головним місць у рамках Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС. «Українське питання» регулярно порушується у заявах, резолюціях, висновках та інших документах інституцій та керівництва Європейського Союзу.
Наразі ми лише святкуємо День Європи. І в цьому теж є щось євроінтеграційне. Гасло «Ми йдемо в європейський дім» для нас означає будівництво Української держави на принципах європейської демократії та політичної культури на засадах української духовності і моралі. Лише проводячи активну політику, проявляючи самоповагу і рішучість, Україна зможе посісти гідне місце в Європі, доконечно стати європейською країною.

УКРАЇНА НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОПИ

  1. Вибори в Європейському Союзі. – Київ : ФАДА, ЛТД, 2006. – 155 с.
  2. Гальчинський А. Геополітичні аспекти євроінтеграційного курсу України / Гальчинський А. // Політика і культура. – 2002. – № 42. – С.15-17.
  3. Гірей Ф. Х. Програми забезпечення якості харчових продуктів у Європейському Союз і: підходи та значення / Гірей Ф. Х., Гей С. Г// Актуальні проблеми економіки. – 2011. – № 2. – С. 249-260
  4. Губський Б. В. Євроатлантична інтеграція України / Губський Б. В. – Київ : Логос, 2003. – 327 с.
  5. Дергачев О. Нова Європа для старої України / Дергачев О. // Політика і культура. – 2003. – №7. – С.15-17.
  6. Добрянський С. Хартія основних прав Європейського Союзу: причини прийняття та значення / Добрянський С. // Право України. – 2002. – №11. – С. 147-150.
  7. Дорога в майбутнє – дорога в Європу. – Київ : ЦЭМД, 2000. – 108 с.
  8. Європейський Союз: основи політики, інституційного устрою та права. – Київ : Заповіт, 2002. – 366 с.
  9. Європейські принципи державного управління / Пер. з. англ. – Київ : УАДУ, 2000. – 50 с.
  10. Інноваційні технології та реформа змісту освіти в контексті Лісабонської стратегії ЄС. – Київ : Освіта України, 2007. – 192 с.
  11. Коваль В. Проблема вдосконалення парламентаризму в Європейському Союзі / Коваль В. // Право України. – 2002. – № 7. – С.110-114.
  12. Копійка В. В. Європейський Союз:заснування і етапи становлення / Копійка В. В., Шинкаренко Т. І. – Київ : Видавничий Дім «Ін Юре», 2001. – 447с.
  13. Муравйов В. Правові засади гармонізації законодавства в Європейському Союзі / Муравйов В. // Право України. – 2002. – № 7. – С.114-119.
  14. Послання Президента України до Верховної Ради України. – Київ : 2003. – 477 с.
  15. Пусан К. Б. Адаптація національного законодавства України у сфері праці суддів до законодавства Європейського Союзу / Пусан К. Б. – Київ : 2015. – 19 с.
  16. Тоді Ф. Нарис історії Європейського Союзу / Тоді Ф. – Київ : Аналіт.-дослідн. центр «АНОД» : Вид-во» К.І.С.», 2001. – 136 с.
  17. Шнирков О. І. Торговельна політика Європейського Союзу / Шнирков О. І. – Київ : ВПЦ «Київський ун-т», 2005. – 151 с.

Вас може так само зацікавити

Онлайн-презентація книги та настільної гри #ProМовУ Art

Онлайн-презентація книги та настільної гри #ProМовУ

Славетні українці в картинах «львівського» художника Володимира Слєпченка Art

Славетні українці в картинах «львівського» художника Володимира Слєпченка

Свято Водохреща Art

Свято Водохреща

Увага! Перереєстрація користувачів! Art

Увага! Перереєстрація користувачів!