18 квітня – День пам’яток історії та культури. Міжнародний день пам’яток і визначних місць

У Дніпрі затвердили програму з охорони культурної спадщини та збереження історичного середовища міста на 2021–2025 роки. Відповідне рішення прийняли депутати міської ради під час 59-ої чергової сесії 22 липня 2020 року.

Щороку на її реалізацію планують виділяти від майже 17 млн грн до 23,3 млн грн. Загальний кошторис – понад 100 млн грн.

Серед основних завдань програми – проведення обліку та контролю за збереженням і використанням об’єктів культурної спадщини міста, упорядкування, консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт та пристосування пам’яток, створення умов для поліпшення туристичної привабливості Дніпра та інше.

Відомо: Дніпро має 308 пам’яток культурної спадщини, зокрема 148 пам’яток архітектури, 141 – історії та монументального мистецтва, 19 – археології.

Також цікаво

Уперше в історії нашого міста за часів Незалежності за бюджетний кошт замовили охоронні дошки  для встановлення на пам’ятках культурної спадщини.

Всього виготовлять 164 штуки. 

Дошки необхідні для інформування, що це – об’єкт культурної спадщини, він перебуває під захистом держави, і за незаконні роботи на ньому загрожуватиме штраф.

У випадку псування дошок слід повідомляти до Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської Міської Ради чи на гарячу лінію мера.

Серед таких пам’яток ­ – «Будинок гірничого інституту», проспект Дмитра Яворницького, 19 та  «Хімічний корпус Гірничого інституту», проспект Дмитра Яворницького, 19.

Міжнародний день пам’яток і визначних місць/День памяток історії та культури – відзначається щороку 18 квітня. Спрямований на підвищення обізнаності громадськості з різноманіттям культурної спадщини, її вразливістю та необхідністю ефективних зусиль заради збереження її для подальших поколінь.

Його девізом став заклик «Збережемо нашу історичну батьківщину».
Цей день у 1982 році було встановлено Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ICOMOS), створеної при ЮНЕСКО. Свято відзначається у світі з 18 квітня 1984 року щорічно.
В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури»  і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 № 1062/99, його також відзначають щорічно 18 квітня.
У липні 2000 року Президент України підписав Закон «Про охорону культурної спадщини», який регулює правові, організаційні, соціальні та економічні стосунки у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об’єктів культурної спадщини в громадському житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь. Згідно із Законом, об’єкти культурної спадщини, що перебувають на території України, охороняються державою.

Читайте також: Як працює охорона культурної спадщини в Дніпрі – інтерв’ю з Надією Лиштвою, очільницею Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської Міської Ради

За матеріалами з відкритих джерел

Вас може так само зацікавити

Конкурс на кращу назву та логотип Хабу Art

Конкурс на кращу назву та логотип Хабу

Презентація подорожуючої виставки світлин Art

Презентація подорожуючої виставки світлин

З Новим 2019 роком! Art

З Новим 2019 роком!

Чим відзначився та що зробив для міста Дмитро Яворницький? Art

Чим відзначився та що зробив для міста Дмитро Яворницький?