27 березня Міжнародний день театру

Міжнародний день театру відзначається щорічно, починаючи з 1962 року. Свято встановлене в 1961 році у Відні на IX Конгресі Міжнародного інституту театру International Theatre Institute). Міжнародний інститут театру – міжнародна театральна організація, заснована ЮНЕСКО в 1948 році в Празі. Сприяє встановленню контакту між театрами різних країн і обміну інформацією. Об’єднує національні центри в 100 країнах світу.

 «Весь світ – театр, а люди в ньому – актори», – небезпідставно стверджував В. Шекспір ​​в комедії «Як вам це сподобається». Що ж, кожен з нас дійсно грає в цьому житті свою певну роль. І від нашого таланту, майстерності та професіоналізму залежить не так вже й мало. Саме тому День театру – це не тільки професійне, а й загальнолюдське свято, яке не знає ні національних, ні релігійних кордонів. Ще в давні часи за допомогою театральних виступів люди намагалися донести до публіки проблеми світового та особистісного масштабу. І дотепер театр – неймовірна можливість сказати все, що хвилює і бути почутим, знайти відгуки в серцях людей. За допомогою постановок з’являється можливість посміятися над недоліками суспільства і по-новому поглянути на серйозні проблеми.

 Слово «театр» походить від грецького «theatron» – місце для видовищ, видовище. Театр –  це рід мистецтва, а також будівля, призначена для представлення драматичних творів перед публікою.

 В Україні традиційно з нагоди Міжнародного дня театру проводяться театральні фестивалі, нагороджуються художні колективи, театри показують свої кращі вистави.

На Дніпропетровщині  вже вкотре проходить Фестиваль-конкурс на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна» (м. Дніпро, Дніпропетровське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів України).

«Січеславна» – традиційний фестиваль, якому вже 29 років. Його головна особливість: театри грають у себе вдома, на своїх звичних сценах, а члени журі приїжджають до них, щоб оцінити гру акторів, режисуру, хореографію, сценографію.

Цьогоріч, протягом дев’яти днів з 20 по 29 березня, журі фестивалю перегляне 17 вистав, котрі є творчими доробками професійних та молодіжних театрів Дніпропетровської та Запорізької областей.

Професорка кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету імені Івана Франка, голова журі Майа Гарбузюк обіцяє, що кожен із заявлених учасників конкурсу, не залежно від підсумкового результату, отримає фахову оцінку журі.

«Після кожної з вистав члени журі, а це стандартно зараз у складі трьох осіб, проводять обговорення-бесіду з колективом або постановниками, і аналізують виставу. І тому це у професійному сенсі видається дуже важливим, бо насправді в цілому сьогодні театри в Україні не можуть отримати безпосереднього фідбеку від професійної критики. А тут «Січеславна» щороку дає таку нагоду кожному театру мати професійний відгук на свою діяльність».

Голова правління Дніпропетровського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України Олександр Шароваров додає, що крім театрального регіонального «оскара» учасники мають поборотись і за преміальний фонд фестивалю, котрий цьогоріч становить близько ста тисяч гривень.

«25 тисяч гривень отримає гран-прі, а також будуть нагороджуватись і за кращу режисуру, кращу сценографію, жіночі ролі, чоловічі ролі, це все підкріплено грошовими призами», зазначив Олександр Шароваров.

За нагороди регіонального театрального фестивалю «Січеславна-2021» нині сперечатимуться творчі колективи Кривого Рогу, Дніпра, Кам’янського, Павлограду, чотири театри Запоріжжя.

Нагородження переможців «Січеславни-2021» відбудеться 29 березня у дніпровському Театрі драми і комедії.

У Міжнародний день театру вітаємо всіх, чиє життя нерозривно пов’язане з мистецтвом, хто силою свого таланту розкриває в людях їх найкращі якості, вчить вічним істинам добра і краси!

За матеріалами з відкритих джерел

Вас може так само зацікавити

Вебінари від компанії Clarivate Art

Вебінари від компанії Clarivate

Торговельно-економічний сектор українсько-азербайджанських відносин Art

Торговельно-економічний сектор українсько-азербайджанських відносин

Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі Art

Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі

Вебінар «Індексація Google Scholar для DSpace репозитаріїв» Art

Вебінар «Індексація Google Scholar для DSpace репозитаріїв»