Використання висококонцентрованих потоків енергії в порошковій металургії для отримання карбідосталей

Використання висококонцентрованих потоків енергії в порошковій металургії для отримання карбідосталей / [авт. : О. М. Сизоненко, М. С. Присташ, А. Д. Зайченко, Є. В. Липян, А. С. Торпаков] ; НАН України, Ін-т імпульсних процесів і технологій. – Київ : Наукова думка, 2020. – 151 с. ; 2 л. іл. – (Проєкт “Наукова книга”).

Монографію присвячено розв`язанню актуальної науково-технічної задачі – отриманню карбідосталей системи Fe-Ti-C-B з високою зносостійкістю за допомогою удосконалення електророзрядної обробки сумішей порошків Fe, Ti з використанням високовольтного електричного розряду (ВЕР) у вуглеводневій рідині з подальшим іскроплазмовим спіканням отриманої шихти. Теоретично визначено фізико-технічні умови для диспергування порошків та синтезу твердих фаз під час ВЕР обробки і знайдено кореляційні залежності дисперсності та фазового складу отриманих порошків від її параметрів. Запропоновано механізм високовольтного електророзрядного синтезу карбідних фаз під час ВЕР обробки порошків у вуглеводневій рідині. Розглянуто явища, що відбуваються за високовольтного електричного розряду в дисперсній системі «вуглеводнева рідина-порошок металу». Узагальнено результати експериментальних досліджень впливу режимів високовольтного іскро-плазмового спікання на структуру, фазовий склад, фізико-механічні та експлуатаційні властивості металоматричних композитів, консолідованих з оброблених порошкових матеріалів.

Для наукових та інженерно-технічних працівників, а також для аспірантів і студентів вишів, які спеціалізуються з фізики, хімії, механіки, матеріалознавства та металознавства.