Боротьба за свідомість…

15 вересня в івент-центрі «CoLibry» відбулася презентація освітньо-патріотичного проєкту «Книги для 100 університетів та бібліотек України: боротьба за свідомість», який був ініційований Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» та філією музею «Інститут дослідження Голодомору», спільно з Всеукраїнською правозахисною організацією «Меморіал» імені Василя Стуса. До цієї події бібліотека організувала виставку надходжень з книжкового проєкту.

Колективом бібліотеки на захід були запрошені фахівці кафедри історії та політичної теорії НТУ «Дніпровська політехніка»: Геннадій Первий – завідувач кафедри історії та політичної теорії, кандидат історичних наук, директор Українсько-шведського наукового центру; заступник головного редактора «Гуманітарного журналу»; завідувач лабораторії інформаційних методів навчання та Ігор Кочергін – начальник Південно-східного відділу управління реалізації політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті, професор кафедри історії та політичної теорії, доктор історичних наук, а також студенти-історики та ті, кому небайдужа наша історія.

Науковці оцінили значущість  події, звернули увагу на те, що саме в технічному університеті наявні такі рідкісні гуманітарні видання, котрі доступні широкому загалу.

Ігор Кочергін виступив у ролі дарувальника бібліотеці нових видань на теми Голодомору 1932-1933 рр.

Книжковий проєкт спрямований на поповнення фондів наукових бібліотек сучасними виданнями з історії України ХХ ст.

Отримані книги – це рідкісні видання, енциклопедична література, що видавалися  не для вільного продажу, а лише для безкоштовного розповсюдження, вони покликані вести боротьбу за свідомість молоді, яка формує національну українську еліту. 

Фонд бібліотеки поповнився також виданнями, які розкривають маловідомі сторінки державотворчих процесів в Україні у різні історичні періоди: наприклад, історії кримськотатарського руху початку минулого століття, історії репресивних органів радянського періоду, монографії дослідників УНР, козаччини, виданнями дослідників сучасних подій на Сході України, а також невеличка добірка книг із серії «Знамениті українці» – про діячів літератури та мистецтва країни минулих років.

Слід зазначити, що майже всі видання створені на основі архівних, фото- та інших документів, а також живих свідоцтв учасників тих трагічних подій.

Ми засвідчуємо повагу і висловлює велику подяку організаторам і всім причетним до книжкового зібрання проєкту.

Інформацію про всі книги подає електронний каталог. Для пошуку радимо скористатися електронним каталогом-online (http://lib.nmu.org.ua/catalog/). Найближчим часом на сайті бібліотеки буде розміщено першу частину віртуальної виставки видань, отриманих за проєктом «Книги для 100 університетів та бібліотек України».

Науково-технічна бібліотека, Івент-центр “Colibry”

Вас може так само зацікавити

Шевченківський березень Art

Шевченківський березень

З новим роком! Art

З новим роком!

15 квітня — День екологічних знань Art

15 квітня — День екологічних знань

Вічний вогонь української волі Art

Вічний вогонь української волі